Letní Flora Olomouc předčila očekávání. Přilákala 15 tisíc návštěvníků

Návštěvníky přísné hygienické podmínky neodradily, účast nakonec předčila očekávání.

Během čtyř dnů dorazilo na olomoucké výstaviště 15 tisíc návštěvníků. Největší letošní květinovou a zahradnickou výstavu v celé republice doprovázela povinná hygienická opatření. Akce se podle pořadatelů přesto nesla v příjemném duchu oslav léta a květin.

Počasí umocnilo letošní téma

Atmosféru horkého léta umocnily tropické teploty. Téma extrémních letních teplot ve městech se prolnulo také do hlavní expozice Zahrada za zdí. Jejím cílem bylo poukázat na potenciál městského zahradničení a důležitost městské zeleně. Floristické ukázky přinesly tipy, jak okrášlit městská zákoutí, čím vyzdobit balkony a terasy, nebo jaké rostliny můžeme pěstovat v nádobách.

„Jsme rádi, že se Letní Flora Olomouc konala i přes obtížnou situaci. Expozice byla upravena podle aktuálních hygienických a bezpečnostní požadavků. Hlavní expozice jsme rozvrhli tak, aby se návštěvníci neshlukovali a jednotlivé stánky jsme rozmístili s dvoumetrovými rozestupy, tudíž celá expozice působila vzdušnějším dojmem. Za čtyři dny výstavu navštívilo 15 tisíc návštěvníků, což je více, než jsme čekali. Jde vidět, že lidem výstava chyběla a těšili se na ni,“ uvedla ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Během prvního dne a jeho slavnostního večera bylo uděleno několik ocenění. Pohár primátora dostal místopředseda představenstva Výstaviště Flora Olomouc Jiří Svačinka, za osobní nasazení při realizaci zdařilé rekonstrukce Oranžerie ve Smetanových sadech. Pohár hejtmana byl udělen Unii výtvarných umělců Olomoucka za úspěšně se rozvíjející spolupráci s významnými kulturními institucemi regionu. Pohár předsedy představenstva Výstaviště Flora Olomouc byl udělen Jaroslavě Kačerové za dlouholeté osobní nasazení při tvorbě nápaditých expozic Českého zahrádkářského svazu.

V rámci doprovodného programu zahrádkářský svaz v pavilonu E představil, jak to chodí v zahrádkových osadách a jako tradičně poskytl návštěvníkům pěstitelské poradenství. V Oranžerii ve Smetanových sadech probíhala výstava soch v objetí květin Pod křídly múz. V pavilonu H potěšila každého nadšence do vědy a výzkumu Výzkumná laboratoř rostlin. Kvalitní vína nabídli vinaři a someliéři při Dnech moravských vín na galerii v pavilonu A. Nechyběly ani Letní zahradnické trhy a bohatý program na venkovním podiu.

Zdroj a foto: Výstaviště Flora Olomouc, město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Výstava Vzory krásy přináší pestrou kolekci nejvzácnějších liturgických oděvů i aktuální módu odvozenou z historických vzorů

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*