Park a kaple na Kamenném vrchu? Brněnská čtvrť plánuje i vinohrad

Ilustrační foto

V městské části Brno-Nový Lískovec plánují, že vybudují park a kapli v jižní části Kamenného vrchu. Vedení radnice by chtělo vybudovat i vinohrad, vyhlídku či parkourové hřiště, sdělila starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. Informaci uvedl server Ekolist.

Podle vedení městské části by kaple by mohla stát až deset milionů korun, park v úvodní etapě tři miliony. Celý projekt by mohl být dokončen v roce 2022.

Místo pro odpočinek i duchovní posilu

Městská část vypsala dvoukolovou soutěž pro architekty kapličky. “Nabídky mohou posílat do 30. září. Vybereme tři, kteří budou mít čas do konce listopadu zpracovat studii,” uvedla podle serveru Drápalová.

Kaplička by mohla stát na kamenných základech chaty přímo pod zahrádkářskou osadou. Podle radní Nového Lískovce Hany Pospíšilové se počítá s kapacitou asi 20 lidí. Starostka Drápalová uvedla, že Nový Lískovec je jednou z posledních městských částí, ve které není žádná sakrální stavba.

Náklady pět až deset milionů chce městská část pokrýt z rozpočtu, na kapli ale vyhlásí i sbírku. Na první etapu parku získala tři miliony z brněnského participativního rozpočtu. Následovat by měly další etapy prací na parku za miliony korun. “V blízkosti místa pro kapli jsou oplocené zahrádky. Jsou to obecní pozemky a máme to volné, takže bychom tam chtěli udělat vinohrad a později prostor otevřít veřejnosti,” citoval server Drápalovou.

Kromě kaple a vinohradu má stát v místě hřiště s prvky parkouru pro mládež, ale také altánky nebo lavičky pro posezení. Místo je na jižním svahu nad sídlištěm Kamenný vrch. Město tam plánuje další výstavbu bytů. “My chceme začít parkem, aby vzniklo něco pro lidi dřív, než se začnou stavět byty. Chceme, aby tam byl park v době, kdy se tam budou lidé stěhovat. Ne že vznikne sídliště a domy a kolem nich se bude dlouhé roky dohánět infrastruktura,” dodala Drápalová.

Zdroj: Ekolist, MČ Brno-Nový Lískovec, foto: Pxhere

Související články

Přečtěte si  Brněnský územní plán zůstává pod palbou kritiky, vadí nepřiměřená výstavba

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*