Ze stánků na internet, Brno spustilo virtuální vánoční trhy

Brněnské virtuální vánoční trhy

Města po celé republice vymýšlejí, jak naložit se zakázanými vánočními trhy. V Brně je přesunuli do online prostoru. Lidé tak mohou podpořit stánkaře nákupem na virtuálním vánočním tržišti. Mohou si k tomu pustit koledy.

Zákaz konání vánoční trhů znamenal obrovský zásah do podnikání trhovců, pro některé přímo likvidační. Dopředu nakoupené zásoby je stály nemalé prostředky, v případě těch spotřebních hrozí jejich úplné znehodnocení. Na vlnu rozhořčení navázala vlna solidarity, kdy lidé hledají způsoby, jak podpořit stánkaře – zpravidla drobné řemeslníky a obchodníky.

Virtuální procházka po tržišti

Jednu z možných cest nabídlo Brno, které spustilo virtuální vánoční tržiště. Návštěvníci webu se mohou pohybovat v několika sekcích trhů a prohlížet si sortiment jednotlivých stánků. V úvodní sekci navíc najdou podium s možností pustit si k nakupování sváteční hudbu či moravské a české koledy. Konkrétně se jedná o adventní trhy na Zelném náměstí, které jsou zaměřeny na tradice a řemesla.

“Protože se v současné době stále nemůžeme setkávat jako v minulosti, rádi bychom pokračovali v podpoře drobných řemeslníků online formou. Naleznete zde stánky prodejců, kteří se tradičně trhů účastní,” píše v úvodu webu provozovatel PROMO PLANET.

Brněnské virtuální vánoční tržiště naleznete zde.

Zdroj a foto: PROMO PLANET

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*