Zemřela Eva Pilarová, výjimečná zpěvačka s pohnutým osudem

Eva Pilarová v rodném Brně

Ve věku osmdesáti let zemřela brněnská rodačka a výjimečná zpěvačka, držitelka tří zlatých slavíků, Eva Pilarová. V sobotu o tom informoval deník Blesk, podle kterého podlehla dlouhé nemoci.

Zpívala již od dětství. Koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, zároveň v té době vystupovala v divadle Večerní Brno. V roce 1960 zanechala studia na JAMU a nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka. V roce 1964 se objevila ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, kde zaujala duetem s Karlem Gottem a písní Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, Karlem Gottem a dalšími zpěváky.

Vrchol její kariéry spadal do 60. a 70. let. Její hlas byl nezaměnitelný, silný a barevně zajímavý – soprán o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientovala především na žánrovou oblast jazzu a swingu.

Eva Pilarová byla třikrát vdaná. Prvním manželem byl v letech 1960–1964 hudebník Milan Pilar (1934–1973, emigroval do Západního Německa r. 1962), druhým pak v letech 1968–1971 zpěvák Jaromír Mayer (* 1943). Od r. 1984 je jejím třetím manželem tanečník Jan Kolomazník (* 1952). Z prvního manželství pochází syn Milan. Její maminka Františka Bojanovská v červnu 2019 oslavila 104. narozeniny.

Autor: red Foto: Wikimedia.org:Herold

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*