V současnosti jsme zřejmě jediné médium zaměřující se na celou Moravu.

Našim cílem je propagovat a podporovat moravskou kulturu, sport, vědu, politiku, vzdělávací instituce i podnikatelský sektor.

Chceme na jednom místě poskytnout obyvatelům Moravy co nejkomplexnější zpravodajský servis, tipy na zajímavé akce, a také přispět k hlubšímu poznání Moravy, její historie, kultury i přírodních krás.

Podpořte vydávání Zpráv z Moravy:

7 Comments

    • Děkujeme za pochvalu. Naší snahou je poskytovat kvalitní zpravodajství z Moravy, které je také na Moravě produkované. Nebráníme se do budoucna i dalším formám. Záležet bude samozřejmě také na ekonomické stránce.

  1. Vážená redakce,

    jsem přesvědčena, že se najdou na Moravě lidé, kteří by vás rádi podpořili i finančně. Myslím tím především řadové občany, kteří by přispívali menšími částkami pravidelně. Pokud bude taková možnost, budu ráda jedním z nich. Váš zájem o Moravu, její život a budoucnost je upřímný. Pokud by se otevřela možnost internetového rádia, především dostatek finančních prostředků věřím, že byste se i do toho pustili a provozovali toto rádio se ctí a ve prospěch Moravy a jejích obyvatel. Budu se snažit nepropást informaci o možnosti vás spolufinancovat, tedy kam lze zasílat menší prostředky na váš provoz, pokud tuto cestu zvolíte.

    Přeji mnoho zdaru ! Moravanka

    • K otázce internetového rádia kterou jsem zde tak trochu otevřel ( o frekvencích neuvažovat to by šlo do milionu ). Ufinancovat jde , ale je to spíš otázka pro nějakého podnikatele nebo sdružení moravských podnikatelů 1) Náklady na zprovoznění nejsou závratné – sw dá se sehnat zadarmo- přehrávač Win Amp taky . Každý uživatel potřebuje 14 Kb paměti Ram a 24 Kbs přenosové rychlosti tj např. pro 10 posluchačů 140 Kb RAM aq 240 Kb/s přenosového pásma. Nevím kolik by bylo posluchačů , ale bude potřeba nějaké vybavení hardware ( server ) 2) Co je dle mého problém tak to jsou poplatky : Integram si bere 10 000,- Kč za měsíc a OSA 12-24 vysílacích hodin 5 000,- Kč/ měsíc 4-12 hod 2500,- do 4 vysílacích hod 1250,- což je bratru nějakých 200 000,- za rok.Uváděny jsou částky minimální jinak si berou 3,1 % z příjmů , Integra myslím ještě víc. Potom je tady otázka zda by se vysílalo i mluvené slovo ( jenom hudba nedává příliš smysl ), tak bude potřeba alespoň nějaká základní výbava studia . Je jasné ,že by to muselo být postaveno na komerčních reklamách, ty se ovšem neshánějí lehce a první rok rádia by byl asi ztrátový. Pokud by byla mezi Moravany nějaká debata na toto téma rád se zúčastním.

  2. ROZDELENIE ČSFR – ROZDELENIE ČESKOSLOVENSKA, ktoré si ani Andrej Hlinka, ani samotní Slováci nepriali, bolo predčasné a z hľadiska samotného Slovenska protiústavné, nakoľko práve Slovensko si,podľa vtedajších prieskumov, žiadalo uskutočniť Referendum, čomu zvolenie Václava Havla prezidentom – zabránilo. Súčasný vývoj osudovú chybu potvrdzuje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*