Pavel Blažek: Vytvoření samosprávných krajů byla jedna z největších chyb, jsem jednoznačně pro obnovu zemského zřízení

Na neděli 17. listopadu 2019 připadá třicáté výročí událostí, které vedly k pádu vlády jedné strany. Komunistický režim se zhroutil, nastala doba polistopadová. Takzvaná „Sametová revoluce“, jak jsou někdy převratné události konce roku 1989 nazývány, nastolila nové podmínky – euforické první svobodné volby i těžkou ekonomickou transformaci; velké naděje i velká zklamání. A jak je na tom Morava po těchto třech dekádách? Kam dospěla, je vyhovující její současné postavení a jaká je její budoucnost?Ptali jsme se moravských osobností i odpovědných politiků. Na naše otázky odpovídal Pavel Blažek.

“Z šedivých měst rozkvetla krásná barevná historická města a z venkova zaneřáděného brutalistními stavbami kolektivizátorů voní moravská pole, louky a vinice,” Všímá si Pavel Blažek, poslanec Parlamentu ČR a bývalý dlouholetý zastupitel moravské metropole. “Jako Brňan nemohu nezmínit dokonalou rekonstrukci vily Tugendhat a dalších objektů nejen z období funkcionalismu,” dodává.

Hovoří také o tom, co se podle něj nepodařilo. “Vytvoření krajů jako územně samosprávných jednotek byla jedna z největších chyb po roce 1989. Jsem jednoznačně pro obnovení zemského zřízení v historických hranicích Moravy. Komunisté v roce 1949 zrušili to, co existovalo bezmála 1000 let.” A nový režim tento akt bohužel nenapravil.

O budoucnosti má Pavel Blažek jasno. “Budoucnost Moravy bude taková, jakou si ji Moravané udělají. Je to jen na nás,” vyjadřuje své přesvědčení.

dr. Pavel Blažek je právník, poslanec Parlamentu ČR a bývalý dlouholetý brněnský zastupitel. Zasazuje se o vyřešení nejasného postavení občanů moravské národnosti v České republice.

Doporučujeme


1 Comment

  1. ODS leváky kteří to tady 30let prasí nechte dělat zemskou samosprávu a budete koukat co z toho vyleze. dostanete jako vždy ohlodanou kost.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*