Brněnská zoo je plná mláďat. Láká na vlčata i surikaty

Vlčata, surikaty i malí klokani. Zoo Brno láká k návštěvě.

V Zoo Brno mezi dlouhodobě nejoblíbenější zvířata patří surikaty a vlci arktičtí. Jejich milovníci si teď opravdu přijdou na své. U obou jsou totiž k vidění letošní mláďata.

Bohatá nadílka mláďat

Mláďat opravdu není málo. „U jedné z nor jsme několikrát pozorovali šest malých šedých vlčat. Jestli je toto číslo konečné, zatím nemůžeme s úplnou jistotou potvrdit. Uvidíme během veterinární prohlídky, při které zjistíme také jejich pohlaví,“ uvedl mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Otcem je alfasamec celé smečky Luděk, který na Mniší horu dorazil v roce 2015 z Dánska. Matkou všech je zkušená samice Velká. Ta se narodila přímo v Brně a je potomkem předchozího alfasamce Attily.

Pokud mají návštěvníci rádi neposedné a vždy pozorné surikaty, určitě by podle Zoo Brno neměli minout jejich výběh u hlavní komunikace. Dovádí v něm hned dva vrhy letošních mláďat. Celkem je to pět malých šelmiček – trojčata přišla na svět v půlce února, dvojčata se přidala na začátku května.

Takového klokana jen tak neuvidíte

Rozhodně se vyplatí mrknout i do průchozí expozice klokanů. V půlce května poprvé vyskočil z vaku matky malý klokan bažinný, který už se nyní běžně pohybuje po celé expozici. Stejně jako mládě klokana žlutonohého. Vidět tyto klokany v expozici je podle pracovníků Zoo Brno neobyčejný a jedinečný zážitek, žádná jiná zoologická zahrada v celé republice klokany žlutonohé nechová, je totiž velmi složité dostat povolení pro chov.

Jsou to malí australští vačnatci z čeledi klokanovitých. Patří mezi skupinu skalních klokanů a jsou typičtí svou pestrou kresbou, která jim dala jméno. Šedohnědému tělu, s černobílou kresbou kolem očí a světlým břichem, dodává na výjimečnosti žluté až žlutohnědé zbarvení nohou a ocasu, který je hnědě proužkovaný.

Zdroj a foto: Zoo Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*