Část opravované D2 se otevře už o víkendu, včetně křižovatky u Hustopečí

Opravený úsek D2

Od víkendu už řidiči projedou zhruba polovinou rekonstruovaného úseku dálnice D2 ve směru na Brno. V sobotu po poledni pracovníci Skanska otevřou čtyři kilometry (km 24-28) opravené dálnice D2 a mimoúrovňovou křižovatku u Hustopečí ve směru Břeclav – Hustopeče. Jezdit se zatím bude pouze jedním pruhem.

„V úseku km 24,2 až 28,5, který o víkendu částečně zprovozníme, probíhalo od března odstranění starého cementobetonového krytu, frézování, demontáž svodidel, odkopy krajnic, sanace podkladních vrstev vozovky a pokládka živičných směsí a cementobetonového krytu. Řidiči úsekem od soboty projedou jedním pruhem, a to zpevněnou krajnicí. Rychlý jízdní pruh zůstane ještě uzavřený, protože dokončujeme práce na svodidlech a přejezdech středního dělicího pásu,“ popsal hlavní stavbyvedoucí Skanska Jiří Soják.

V navazujícím úseku v km 28,5-32 ještě pracovníci Skanska pokládají živice na předpolích mostů, pracují na odpočívce Starovičky, montují svodidla a instalují dopravní značení. Celý rekonstruovaný úsek bude už jen s mírným omezením v 32. km zprovozněn v pondělí 21. června. Všechny práce budou hotovy do pátku 25. června.

Zdroj a foto: Skanska

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*