Centrum Brna oživí obří pivovarská zahrádka, vyroste na místě bývalé pošty

Budoucí pivovarskou zahrádku vyzkoušela už loni akce Metro Open Air.

V historickém centru Brna se chystá otevření jedné z největších pivovarských zahrádek v moravské metropoli. Zahrádka pivovaru Harry ve vnitrobloku bývalé počty dosahuje rozměrů poloviny fotbalového hřiště, najednou se do ní vejde až dvě stě lidí. Unikátní prostor určený i pro kulturní akce bude mít venkovní výčep s barem, gril a další vybavení.

„Ke každému pivovaru historicky patřily i pivovarské zahrádky. Prostor vnitrobloku v centru města si o pulzující zahrádku přímo říká. Otestovali jsme to předloni v létě, než započala rekonstrukce prostor, v rámci Metro Open Air a je jasné, že vnitroblok bývalé pošty má skvělou atmosféru,“ uvedl předseda představenstva Pivovaru Harry Petr Syřiště.

Celková investice do nového podniku s restaurací v areálu bývalé pošty v centru Brna vyšla investory v loňském roce na 25 milionů korun. Jednalo se tak o jednu z největších investic v tomto oboru v tuzemsku. Na projektu se podílí hned několik akcionářů, kteří se současně stávají významnými hosty.

Interiér mladého brněnského pivovaru

Kupte si kus pivovaru

S přípravou nové zahrádky nabízí majitelé i novou investiční příležitost. „V současné době máme k dispozici poslední tři investiční akcie, z jejichž prodeje hodláme částečně pokrýt investici do nové zahrádky. Pivní fanoušci si tak mohou doslova koupit svoje vlastní místo. V rámci akcionářského programu bude kromě dividendy odměněn i akcionářskou slevou, permanentní rezervací nebo speciálními várkami,“ doplnil Syřiště.

Pivovar Harry začal s výrobou loni v prosinci. V současnosti už má na čepu 8 vlastních druhů piv od ležáků po ta svrchně kvašená. „V naší nabídce si vybere každý. Klasický pivař ocení vysoce pitelný ležák Born. Ten, kdo má rád pestrý výběr, zase docení pět unikátních svrchňáků,“ upřesnila Tamara Dolníčková, vrchní sládková pivovaru.

Vařit pod jednou střechou svrchně i spodně kvašená piva je trend posledních let. Podle sládkové to vychází z poptávky spotřebitelů. Především v Brně, které je pulzující metropolí, roste zájem o pestřejší nabídku, než jaká byla zvykem v minulosti.

Zdroj a foto: Pivovar Harry

Související články

Přečtěte si  Veletrh URBIS 2024 se zaměří na zavádění inovací v oblasti veřejné správy, energie a dopravy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*