Darujte počítač žákům, vyzývá Ostrava. Pomůžou i webkamery a sluchátka

Ostrava přišla nedávno s programem na podporu digitálního vzdělávání, které pomohlo dodat IT techniku žákům zdejších škol. Zůstává přesto řada žáků, kterým pomůcky potřebné pro distanční výuku chybějí. Město proto vyzvalo k darování přebytečných počítačů a příslušenství.

Žákům pomůže počítačové příslušenství

„Situaci ve školách monitorujeme a víme, že i teď na podzim ještě zůstávající žáci, kteří nedisponují dostatečným vybavením. Dovolím si proto vyzvat firmy, instituce, úřady i jednotlivce včetně magistrátu, obvodů, městských organizací a společností, aby pomohli a vybavení, které nevyužívají, darovali žákům ostravských základních škol pro jejich on-line výuku,” uvedla náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová.

Jedná se o notebooky s funkční kamerou a vestavěnými reproduktory. Pomohou také počítačové myši, webkamery a sluchátka Dárci IT techniky mohou kontaktovat přímo odbor školství a sportu Magistrátu města Ostravy, který zajišťuje koordinaci této akce a má zmapovanou potřebnost techniky na jednotlivých základních školách v Ostravě. Kontaktní osobou je Pavlína Poledníková (telefonní číslo 599 443 032, email ppolednikova1@ostrava.cz).

Příspěvek z programu na podporu distanční výuky v ostravských základních školách získalo celkem 43 z 56 škol zřizovaných jednotlivými městskými obvody. Peníze v celkovém objemu přes tři milionu korun byly školám doručeny na účty v říjnu. Nakupují za ně licence k výukovým programům, digitální učebnice, hradí z nich vzdělávání všech učitelů ve vybraných aplikacích pro distanční vzdělávání, nákupy SIM karet, modemů a kamer včetně příslušenství.

Zdroj: město Ostrava, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*