Denně zvládneme pět set antigenních testů, hlásí Ostrava. Plošné testování začalo

Plánek odběrových míst v ostravském Covid centru.

Od dnešního dne začalo plošné testování obyvatelstva pomocí antigenních testů. Tři odběrová místa budou i v areálu Fakultní nemocnice Ostrava. Každý den, včetně sobot a nedělí, zde mohou otestovat až 500 lidí. Je však třeba se zaregistrovat.

O plošném testování jsme už dříve psali v tomto článku, ve kterém najdete i seznam odběrových míst na Moravě a ve Slezsku.

Bezplatné antigenní testy se provádějí v rámci celostátního dobrovolného testování obyvatel. Jeho začátek byl původně stanoven na pátek 18. prosince, díky připravenosti nemocnic se jej vláda rozhodla uspíšit.

Od dnešního dne testují také v areálu Fakultní nemocnice Ostrava. Tři testovací místa budou ve zdejším Covid centru otevřena každý den, včetně sobot a nedělí, a to v době od 7 do 17 hodin. Otestováni ale budou pouze ti, kteří se předem zaregistrují v sytému RESERVATIC, a to buď přímo na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, nebo proklikem do tohoto systému přes web FN Ostrava. Odběrová místa jsou schopna denně otestovat až 500 zájemců.

Musím říct, že zájem o testování je velký. Do této chvíle už se registrovalo přes tisíc osob, z toho na zítřek sto. Jen připomínám, že zájemci o antigenní test si s sebou musí vzít průkaz pojištěnce,“ uvedla náměstkyně ředitele fakultní nemocnice Zuzana Čermáková.

Výsledek je do tři čtvrtě hodiny

Antigenní test se provádí výtěrem z nosohltanu a jeho výsledek se zájemci dozví do 30-45 minut. Tato doba zahrnuje odběr, vyhodnocení testu, povinnou administraci, vytištění a předání certifikátu. Zájemcům o antigenní testování doporučujeme, aby do prostoru Covid centra přišli pěšky, aby neblokovali vjezd indikovaným klientům s covidovými příznaky, kteří přijíždějí k odběru autem na klasický PCR test. FN Ostrava vyhradila pro čekající prostory, ve kterých bude možné na výsledek počkat. Lidé se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 5 dní.

Odběrové centrum bude fungovat i o Vánocích, na 2. svátek vánoční a na Silvestra, kdy bude zkrácena provozní doba od 8 do 12 hodin. Na 1. svátek vánoční a na Nový rok 1. ledna bude zavřeno.

Zdroj: FN Ostrava, foto:

Přečtěte si  Poodří je pod ochranou třicet let. Jakými změnami prošla nejmladší CHKO na Moravě?

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*