Do Zlína se vrací jaguáři, zoo už má prvního obyvatele nové expozice

Mladý jaguár Dany ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo finišují přípravy na otevření nové expozice Jaguar Trek. Na konci minulého týdne přicestoval první obyvatel. Čtrnáctiměsíční samec se jmenuje Dany.

Samec jaguára jihoamerického jménem Dany se narodil v dánské Zoo Skaerup. Na Moravě získal domov nejprve přechodně v Hodoníně. Z tamní zoo teď putoval do Zlína. “Dánská zoo totiž potřebovala uvolnil chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že u nich může jaguár, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena,” uvedl ředitel zlínské zoo Roman Horský.

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i jeho chovatel Jiří Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral. “Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa,” doplnil ředitel Zoo Zlín. Vše podle něj nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul Danny naprosto skvěle.

Zlínská zoo představila první záběry jaguářího samce. Nová expozice Jaguar Trek se otevře v neděli 15. května.

Podívejte se na jaguára Danyho na videu ze zlínské zoo

Zdroj, foto a video: Zoo Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*