Dopravě v Brně se od září uleví. Končí hned několik uzavírek

Doprava v Brně se s koncem prázdnin výrazně zjednoduší, protože skončí opravy a uzavírky několika ulic. Některé už skončily s předstihem. Dlouhodobější stavby budou pokračovat, do konce stavební sezony by však měly skončit skoro všechny, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a města.

Husovický tunel a Kníničská

Na velkém městském okruhu už se několik dnů jezdí bez omezení na ulici Otakara Ševčíka a znovu se začne od neděle jezdit Husovickými tunely. Kvůli odvolání proti umístění protihlukových stěn se však otevře jen polovina mostu na mimoúrovňové křižovatce Kníničská. Bude možno projet od Bystrce do Královopolských tunelů, a naopak nebude zatím možno jet od Pisárek do Bystrce. ŘSD předpokládá prodloužení stavby v řádu týdnů.

Dornych

Už v sobotu se otevře opravený a na čtyři pruhy rozšířený Dornych a souběžně se zavře Plotní. Jelikož však otevřená ulice má větší kapacitu, doprava bude plynulejší. Průjezd po ulici Zvonařka však zůstane jen ve třech pruzích místo čtyř.

Původně se mělo otevření Dornychu uskutečnit později, ve spolupráci s investory se podařilo termín prací zkrátit,” uvedl brněnský radní David Grund. Na Dornychu vznikla nová páteřní kanalizační stoka a byly vyměněny další inženýrské sítě. Pod Dornychem také vede kabelovod, od kterého vedou šachty, a v případě prací pod zemí tak nebude nutné rozkopávat silnici.

Dornych během výstavby

Jelikož Dornych má pro dopravu výrazně větší kapacitu než současná Plotní, pravděpodobně se zmenší kolony, které se v oblasti denně objevovaly nejen v dopravní špičce. “Větší kapacitu má nejen ulice, ale i křižovatky. Díky tomu už neočekáváme tak velká zpoždění jak na linkách, které obsluhují centrum města, tak na okružních linkách 44 a 84. Problémy se odtud přenášely na provoz i do jiných částí města,” řekl provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl.

Autobusy začaly jezdit po Dornychu už od soboty. Tramvaje do Komárova se rozjedou po nové trati po Plotní ulici až po kompletním dokončení stavby.

Cejl

Skončí také prázdninová uzavírka Cejlu, kudy neprojely ani auta, ani tramvaje. Pro auta bude průjezdný zase ke křižovatce s Vranovskou, tramvaje budou znovu jezdit do zastávky Francouzská. Navazující Zábrdovický most, který nyní odděluje Židenice od Zábrdovic, bude v provozu až od 30. listopadu.

Do poloviny září se bude jezdit s omezením na dálnici D2 mezi třetím a desátým kilometrem ve směru na Břeclav. Do konce září se bude také stavět na dálnici D1 mezi 190. a 194. kilometrem ve směru na Prahu.

V Brně skončí také letní tramvajové opravy, znovu se bude jezdit tramvajemi z Líšně linkou 8.

Na podzim začne oprava v Bohunické ulici

Jediná nová uzavírka, která ještě do zimy začne, bude v Bohunické ulici. Nejprve se od příštího týdne uzavře z poloviny a bude se jezdit v každém směru jedním pruhem, od poloviny října bude zavřená celá. Skončit by se mělo až na podzim příštího roku.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Kopeme za Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*