Elektrizace trati z Brna do Střelic běží naplno. Starý Lískovec dostane zastávku

Ilustrační foto

Elektrizace trati z Brna-Horních Heršpic do Střelic běží naplno. Součástí prací je i výstavba nových zastávek Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. O průběhu a plánech modernizace traťového úseku informovala Správa železnic.

Celý traťový úsek bude elektrizován střídavou trakční soustavou. Současně dostane nové zabezpečovací zařízení. Maximální rychlost vlaků bude po vybudování systému ETCS 120 km/h, do té doby budou vlaky jezdit maximálně 100 km/h. Stávající i nové zastávky budou mít bezbariérový přístup.

Stanice Střelice získá kromě vnějšího nástupiště u výpravní budovy také jedno ostrovní. Přístup na ně bude z podchodu po schodištích nebo výtahem.

Vznikají nové zastávky

Ve Starém Lískovci stavbaři vybudovali šikmý přístupový chodník, který spojí budoucí ostrovní nástupiště s novým podchodem. V místě zastávky v Ostopovicích se přestavuje most, který bude sloužit jako přístupová cesta k nástupišti u druhé traťové koleje. Díky rozšíření se pod něj vejde také chodník pro cestující.

Nová nástupiště se budují také u první koleje na dvou stávajících zastávkách. V Troubsku se přesune na druhou stranu přejezdu, takže se bude nacházet naproti nástupišti pro vlaky ve směru z Brna. Na zastávce Střelice dolní se poloha nástupišť nezmění.

Ve stanici Střelice vznikne ostrovní nástupiště. Přístup na ně bude mimoúrovňově podchodem, jehož výstavba je již v plném proudu. Celý rekonstruovaný úsek končí za stanicí, kde se momentálně rozšiřuje zářez pro položení druhé koleje.

Dokončení prací s předpokládanými celkovými náklady ve výši 2,7 miliardy korun se předpokládá v závěru příštího roku. Následně dojde k elektrizaci navazujícího úseku do Zastávky u Brna.

Zdroj: Správa železnic, foto: Ministerstvo dopravy

Doporučujeme

1 Comment

  1. Starý Lískovec sice nejspíš dostane zastávku, ale zatím to vypadá, že na ní asi nebudou stavět vlaky. Město totiž musí vybudovat terminál IDS a lávku přes Leskavu, bez které se na zastávku nepůjde dostat a zatím to vypadá, že se to nestihne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*