Hledají se Rychlé šípy! Legendární parta se letos skrývá v Brně, Prostějově či Krnově

Od 17. listopadu do 17. prosince probíhá velká pátrací hra pro malé i větší fanoušky foglarovek. Figurínu Rychlých šípů mohou lidé hledat v uličkách Brna, Prostějova, Krnova, případně také v Čechách v Sokolově. Pátrači mají na jejich nalezení měsíc, ti úspěšní budou oceněni na Večeru světel.

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Slavná pětice chlapců z klubu Rychlé šípy opět vystoupila ze stránek knih spisovatele Jaroslava Foglara a vydala se do ulic vybraných měst. Do 17. prosince totiž probíhá další ročník oblíbené hry Hledáme Rychlé šípy, letos v Brně, Prostějově, Krnově a Sokolově.

Na webu www.hledamers.spjf.cz jsou zveřejněny mapky pátracího území pro každé město. Lidé tak mohou procházet uličky a pátrat po figuríně v životní velikosti. „Figurína Rychlých šípů je vždy ukryta na některém z balkónů, výklenků, ochozů či pavlačí viditelných z běžně dostupných míst. Stačí jen v hracím období vyrazit do některého z herních měst a pátrat,“ vysvětlil předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara Vojtěch Hanuš.

Úspěšní hledači mohou svůj nález vyfotit nebo nakreslit a poslat organizátorům, ti je odmění na slavnostním vyhlášení hry, které proběhne ve všech městech 17. prosince. Největším zážitkem je ale samotné hledání, které často vede k objevení dosud neznámých zákoutí. „17. prosince 1938 vyšel první kreslený příběh Rychlých šípů, proto si právě v tento den ve spoustě měst připomínáme Jaroslava Foglara, jenž ve svých knihách Večer světel i celá Stínadla, tu tajemnou čtvrť plnou dobrodružství, zachytil,“ objasnil Hanuš.

Hru organizuje již od roku 2001 Sdružení přátel Jaroslava Foglara, nezisková organizace, která se zabývá popularizací díla slavného spisovatele a která také navazuje na jeho pedagogické metody. Především propaguje dětské kluby bez dospělého vedoucího po vzoru Rychlých šípů, pořádá také pro děti pravidelné soutěže či tábory.

Autor: red Zdroj a foto: SPJF.cz

Související články

Přečtěte si  Brněnská přehrada se chystá na zimu. Hladina klesne o pět metrů kvůli bezpečnosti a údržbě

Doporučujeme


1 Comment

  1. Ahoj, jsem překvapen, že jsem viděl foto “Rychlých šípů” , přímo na balkoně kde bydlîm od roku 1969. Bydlel jsem dřîve v Opavě. Jsem ročnik 1943.Příběhy Rychlých šípů jsme v mládi četly z vytržených listű ze starÿch časopisů v padesátých letech kdy to bylo zakazáno. Knihy, jako Zahada hlavolamu a Stinadla se bouří, byl problem, je to již dávno. Zdravím Petr Gattnar

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*