Jihlava obnovuje nástup do MHD s tlačítkem. V trolejbusech je zima

Silné mrazy vracejí do jihlavské MHD od pondělí 15. února nutnost otevřít si dveře tlačítkem. Troleje už by ale měly být bez námrazy, informovalo město.

Dveře na tlačítko, ať zbytečně netáhne

Mrazivé počasí podle vedení Jihlavy problémy v jihlavské MHD obecně nezpůsobuje. Vozy jezdí zpravidla bez zpoždění a netvoří se teď ani námraza na trolejích. Pouze několik trolejbusů, jejichž elektronika je podobně jako u některých rychlovlaků náchylná na silnější mráz, zůstává preventivně ve vozovně a jsou nahrazeny jinými bezproblémovými vozidly.

Tento problém Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) intenzivně řeší s jejich dodavatelem. I přes naplno fungující topení, ale byla cestujícím i řidičům zima. „Dopravní podnik proto zavádí mimořádné opatření, kterým chce zabránit mrazům uvnitř vozů. Reagujeme tak na četné podněty, které jsme obdrželi od cestujících a řidičů MHD. Dveře bude nutné od pondělí 15. února opět otevírat tlačítkem,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner.

Podle jeho slov lidé stejně nosí rukavice a také uvnitř vozidel používají madla a tlačítka se znamením k zastavení. Minimalizovat šíření nákazy koronaviru automatickým otevíráním všech dveří na každé zastávce se proto podniku nezdá v této době efektivní a účelné. Dočasně se proto přestávají automaticky otevírat všechny dveře na každé zastávce, na které nastupuje někdy pouze jediný cestující. Venkovní tlačítka budou pravidelně dezinfikována. K automatickému beztlačítkovému otevírání všech dveří se DPMJ vrátí, pokud to bude potřeba.

Proti námraze pomůže speciální tekutina

Podle předsedy představenstva bude Dopravní podnik města Jihlavy po Plzni druhým dopravním podnikem v republice, kde se začne na troleje automaticky aplikovat tekutina zabraňující námraze inovovaným zařízením od společnosti Esko. Instalace na trolejbus Škoda 26 Tr proběhne koncem příštího týdne. Už by se tak neměla opakovat situace z loňského listopadu, kdy po nočním mrholení v mrazech namrzly troleje tak, že řada trolejbusů nabírala zpoždění.

Zdroj a foto: město Jihlava

Související články

Přečtěte si  Důl Frenštát bude do konce léta definitivně zasypán. Na místě vznikne "chytrá vesnice"

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*