Jihlava otevře největší pumptrack v republice, bude hostit mezinárodní závody

Nový pumptrack na území Jihlavy

Největší pumptrack se zrcadlovou dráhou v celé republice se slavnostně otevře ve středu 16. června. Jihlava zve návštěvníky na freestyle exhibice. Na unikátních trasách se budou pořádat mezinárodní závody.

Slavnostní otevření jihlavského pumptracku zpestří kromě jezdců ze společnosti Dirty Parks, kteří se mimo jiné postarali o výstavbu dráhy, také vrcholoví sportovci Jakub Hejl z Velkého Meziříčí a Saša Sidor z Dačic. Účastnit přislíbili také jezdci z longboardové asociace. Slavnostní otevření pumptracku se uskuteční ve volnočasovém areálu Český mlýn ve středu 16. června 2021 ve 14 hodin.

„Dráha je postavena opravdu unikátně. Je vidět, že se o to postarali profíci s opravdovým zájmem pro věc. Na místě jsou už i funkční sloupy s novým osvětlením sportovišť a na asfaltu jsou nastříkané žluté vodící čáry a směrovky dráhy,“ uvedl náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška.

Na trati se budou konat mezinárodní závody

Pumtrack je asfaltová zvlněná dráha, která slouží k jízdě na kole, koloběžce, longboardech, případně i na kolečkových bruslích a je na ní možné díky vlnám a klopeným zatáčkám projíždět i bez šlapání jen pumpováním nohama. V Jihlavě je 230 metrů dlouhá dráha unikátní tím, že je složena ze dvou zrcadlových tras, na kterých bude možné pořádat i mezinárodní závody. Součástí pumptracku je také dětský pumptrack pro nejmenší, který přímo navazuje na sousední skatepark.

„Výstavba pumtracku vyšla na tři a půl milionu korun a nové osvětlení zdejších sportovišť na 1,4 milionu,“ doplnil náměstek Ryška.

Zdroj a město: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*