Jihlava otevře vyhlídku Svatého Jakuba, věž kostela dostala bezpečnostní pletivo

Vyhlídka kostela sv. Jakuba v Jihlavě

Po čtyřech letech uzavření bude vyhlídková věž na kostele sv. Jakuba v Jihlavě opět zpřístupněna. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění.

Postupné zpřístupňování kulturních památek se týká i jihlavského kostela sv. Jakuba Staršího, kde se chystá otevření prohlídkového okruhu. “Po čtyřech letech uzavření město opět zpřístupní i vyhlídkovou věž s ochozem. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění,” informoval mluvčí města Radovan Daněk.

K vidění je v kostele od roku 2020 také jedinečná gotická konstrukce krovu na hlavní chrámové lodi a rovněž interiér kostela. Současně přibyly na prohlídkové trase nové exponáty. Zároveň s otevřením této významné jihlavské památky se upraví i režim otevírací doby. Prohlídkový okruh bude zpřístupněn každý den v týdnu kromě pondělí.

“Peníze při opravě kostela operuje s penězi z Norských fondů. Dotace podpořila i architektonicky hodnotný dům na Masarykově náměstí 21,” doplnil Daněk. Vedení města se chystá s těmito dvěma památkami postupně seznamovat veřejnost. Opravy probíhají také na radniční věži, odkud nedávno na čas zmizely hodiny.

Zdroj a foto: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*