Klášterním areálem v Třebíči provede nová prohlídková trasa

Bazilika sv. Prokopa

Pro turisty, kteří budou chtít blíže poznat bývalý areál benediktinského kláštera v Třebíči, nachystalo Turistické informační centrum Bazilika novou prohlídkovou trasu. Nová trasa seznámí zájemce s historií opatství, bazillikou, jednotlivými budovami kláštera a životem benediktinských mnichů.

Zmíněno bude také opevnění kláštera a turisté navštíví při absolvování prohlídkové trasy rovněž někdejší zámeckou ledovnu. Prohlídka je zakončena na vnitřním nádvoří dnešního zámku, původním rajském dvoře kláštera. Zájemci budou mít možnost navštívit poprvé novou prohlídkovou trasu na Svatoprokopskou pouť, v neděli 30. června.

S opatstvím seznamuje také nově vydaná brožura „Příběh benediktinského opatství. Bazilika sv. Prokopa, Zámecký areál“. Zájemci ji obdrží ve všech informačních centrech v Třebíči. Brožura obsahuje stručnou historii opatství a benediktinů a nabízí přehled všech prohlídkových okruhů v dnešním zámeckém areálu.

Brožura Příběh benediktinského opatství

Vytvoření nové prohlídkové trasy souvisí s rozšířením území UNESCO památky baziliky sv. Prokopa v roce 2018 na celé území bývalého benediktinského kláštera. Samotná bazilika byla zapsána již v roce 2003, společně se židovskou čtvrtí a hřbitovem.

Autor: red Zdroj: mkstrebic.cz Foto: mkstrebic.cz, pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*