Končit ještě nehodlám, vzkazuje ze Záp Lukáš Magera

Lukáš Magera
Lukáš Magera ještě v dresu Zbrojovky Brno

Ještě loni byl jedním z klíčových hráčů brněnské Zbrojovky, kterou toužil vrátit zpět na prvoligovou mapu. To se mu nakonec nepovedlo a letos v jihomoravském klubu předčasně skončil – půl roku před vypršením smlouvy. Od ledna je Lukáš Magera hráčem třetiligových Záp, se kterými chce ligu vyhrát. „Ale postup cílem není,“ říká sedmatřicetiletý útočník.

Magera byl v Brně rok a půl. V 28 zápasech měl na ruce kapitánskou pásku, celkově za Zbrojovku odehrál 45 duelů a dal v nich 17 branek. O to víc byl jeho zimní konec překvapivější. „Maloval jsem si to jinak,“ přiznal rodák z Opavy, který měl v Brně velmi dobré vztahy s trenérem Pavlem Šustrem. Ten ale v říjnu na lavičce brněnského týmu skončil a hodně se změnilo i pro Mageru. „On odnesl naše výsledky a tím se mé působení změnilo. Nový trenér měl jiné představy a jiný herní styl, do kterého jsem moc neseděl. Ale nikomu nic nevyčítám, každý trenér má své typy hráčů,“ řekl Magera ke svému konci ve Zbrojovce.

V zákulisí se spekulovalo o tom, že by mohl posílit brněnskou Líšeň, nakonec ale zamířil do třetiligových Záp. „Ty mi vycházely lépe, dostal jsem i delší smlouvu než v Líšni,“ uvedl zkušený útočník, který zatím podepsal roční kontrakt. Zápy jsou ambiciózním týmem, který si brousí zuby na první místo v tabulce. „Zatím to tady poznávám. Tým je hodně kvalitní, ještě si to musí sednout a bude to dobré. Je tady skvělá parta, všichni jsou bez problémů a věřím, že to bude fungovat,“ řekl o svém novém angažmá.

Chceme to vyhrát

Přestože Zápy mají nejvyšší ambice, postupové cíle nemají. „Chceme to vyhrát, ale postup, ten asi ne. Nejsou tady takové podmínky ani hřiště,“ řekl bývalý hráč Baníku, Kladna či Mladé Boleslavi, který v domácí nejvyšší soutěži odehrál 253 zápasů a vstřelil v nich 59 branek.

Magera během své kariéry prošel i rumunským Temešvárem či anglickým Swindomem a na kontě má i jeden ligový triumf, který v roce 2004 získal s Baníkem. „Loni jsem chtěl postoupit s Brnem a zůstat tam dva roky. Ani jedno se bohužel nepovedlo, tak snad teď vyhrajeme soutěž se Zápy,“ věří zkušený forvard, který odehrál i čtyři zápasy v reprezentaci.

Fotbal miluju

Vytáhlý útočník si uvědomuje, že už na fotbalistu není nejmladší, do sportovního důchodu se ale ještě nechystá. „Budu trénovat třikrát týdně a o víkendu nás čeká jeden zápas, takže budu mít více prostoru, abych přemýšlel, co bude dál. Ale chtěl bych zůstat u fotbalu, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Už mám licenci B a rád bych si udělal ještě A,“ říká o své budoucnosti. „Ale na to je ještě čas. Fotbal miluju, a dokud budu zdravý, tak ještě končit nehodlám,“ dodal.

Vzpomínek na svou úspěšnou kariéru, které se mu ihned vybaví, má Magera hodně. „Třeba když jsem hrál s reprezentací doma proti Skotsku a vyhráli jsme 1:0, to bylo krásné. Stejně jako titul s Baníkem, ta atmosféra se zkrátka nedá popsat,“ vzpomíná. A nevyloučil ani návrat do Brna. „Byl to krásný rok a půl. Narodila se nám tam dcera, přirostlo nám to k srdci a těžko se nám to opouštělo. Možná se jednou do Brna vrátíme žít, je to jedna z variant,“ prozradil Magera.

Autor: pes Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*