Kvíz: Jak znáte stadiony na Moravě a ve Slezsku?

Sportovní život na Moravě a ve Slezsku je velmi bohatý. Svědčí o tom velké množství stadionů a zimních hal po celém území. Jak se v nich vyznáte? Vyzkoušejte si další díl našich kvízů plných zábavy i poučení.

0%

Který sportovní stadion na Moravě a ve Slezsku je v současnosti největší (podle kapacity)?

Správně! Špatně!

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích pojme přes 15 tisíc sedících diváků. Vznikl v roce 1938, k zásadní přestavbě došlo v letech 2012–2015. Původní název přestavěného měl znít Národní sportovní centrum Morava, později se od něj upustilo. Od roku 2015 zde hraje FC Baník Ostrava. Koná se zde také nejvýznamnější atletický závod u nás Zlatá tretra.

...a který byl podle divácké kapacity do roku 2001 největší?

Správně! Špatně!

Celková kapacita fotbalového stadionu Za Lužánkami v Brně dosahovala až 50 tisíc návštěvníků. Hrával zde fotbalový klub Zbrojovka Brno. Stadion, k jehož otevření došlo v roce 1953, zůstává od roku 2001 uzavřený a postupně zchátral. Zbrojovka se přesunula na podstatně menší městský stadion na Srbské v králově Poli.

Za Lužánkami také stával jeden z největších zimních stadionů na Moravě. Kdy došlo k jeho demolici?

Správně! Špatně!

Jeden z největších (kapacita přes 10 tisíc diváků) a nejstarších zimních stadionů vyrostl za Lužánkami v Brně v letech 1946–47. Sloužil jako domácí stadion řady brněnských hokejových klubů v čele s dnešní Kometou Brno. K jeho uzavření došlo v roce 2000 a podobně jako vedlejší fotbalový stadion postupně zchátral. Kometa se pak přesunula do podstatně kapacitně menší Haly Rondo. Svým významem má zaniklý zimní stadion nahradit nová multifunkční hala na brněnském výstavišti.

Ostravar Aréna je v současné době největší zimní stadion na Moravě a ve Slezsku. Jakou má přibližně kapacitu?

Správně! Špatně!

Celková kapacita Ostravar Arény (dříve ČEZ Aréna či Ostrava Aréna) přesahuje 12 tisíc míst (přibližně 10 tisíc k sezení), k otevření došlo v roce 1986. Jedná se o domovský stadion hokejového klubu HC Vítkovice Ridera. Pořádalo se zde několik mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Jak se nazývá hokejový tým, který hraje v "Kohoutí plecharéně"?

Správně! Špatně!

Kohoutí plecharéna je přezdívka Zimního stadionu Olomouc. Zdejšímu hokejovému klubu se říká Kohouti, popřípadě Mora/Moravia podle původního názvu TJ Spartak Moravia Olomouc. Stadion byl otevřen v roce 1948, v průběhu desetiletí zažil několik přestaveb. Kvůli nedobrému technickému stavu se připravuje další.

A jak se nazývá stadion, kde hraje fotbalový klub SK Sigma Olomouc?

Správně! Špatně!

K otevření stadionu došlo v roce 1940. Současná kapacita přesahuje 12 tisíc diváků. Stadion nese jméno po olomouckém velkoobchodníkovi Josefu Anderovi, který byl velkým příznivcem fotbalu a na jehož popud se začal budovat.

Kde hrál FC Baník Ostrava před přesunem na městský stadion v Ostravě-Vítkovicích?

Správně! Špatně!

Bazaly byly tradičním domovským stadionem Baníku. Po přestavbě v letech 2018-2019 se z něj stalo tréninkové centrum. Názvem pochází od bazaltu, který se v této lokalitě těžil.

Mezi nejmladší zimní haly na Moravě a ve Slezsku patří Werk Arena v Třinci. Kdy došlo k jejímu otevření?

Správně! Špatně!

Multifunkční sportovní hala Werk Arena slouží primárně hokejovému klubu HC Oceláři Třinec. Výstavba haly navázala na přechozí úspěšnou sezonu, kdy Oceláři vyhráli Extraligu ledního hokeje.

Své období slávy zažil i fotbalový stadion v jedné nevelké obci u Vyškova...

Správně! Špatně!

Zdejší fotbalový klub 1. FK Drnovice se v letech 1993-2002 a 2004/5 účastnil 1. ligy, kvůli finančním problémům však sestoupil do 2. ligy a následně zcela zkrachovalo. Zbyl velký stadion s kapacitou 7 000 míst (Drnovice mají přibližně 2.300 obyvatel).

Letná není jen v Praze, stejný název nese jeden ze stadionů na Moravě. Kde se nachází?

Správně! Špatně!

Domovský stadion FC Fastav Zlín.

Sportovní stadiony na Moravě a ve Slezsku
Výborně!

Vaše znalosti jsou výborné! Poznali jste toho opravdu hodně. 🙂
Dobrá práce!

Vaše znalosti jsou dobré. Tož na zdraví! 🙂
Něco nám uteklo, ale to nevadí!
Na jedničku to nebylo, ale základní přehled máte. 🙂
Nevadí, příště to bude lepší! 🙂
Uf, to bylo docela těžké, co říkáte? Příště to bude určitě lepší. 🙂

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*