Kvíz: Jak znáte tenisty z Moravy a Slezska?

Nedávný fenomenální úspěch Barbory Krejčíkové potvrdil, že Morava a Slezsko jsou tenisu zaslíbeny. Kromě Krejčíkové vydaly mnoho dalších slavných vítězů velkých turnajů. Jak se v nich vyznáte? Vyzkoušejte si další z našich kvízů plných zábavy i poučení.

0%

Mezi nejslavnější současné tenistky z Moravy a Slezska patří Petra Kvitová. Kolikrát vyhrála Wimbledon?

Správně! Špatně!

Petra Kvitová se narodila ve městě Bílovec ve Slezsku, dětství prožila v nedalekém Fulneku. Na nejvyšší grandslamové úrovni získala v roce 2011 a 2014 dva tituly, oba ve Wimbledonu. V roce 2016 na letní olympiádě v Brazílii získala bronz.

Barbora Krejčíková na nedávném French Open zažila fenomenální úspěch. Se kterým místem jsou spojeny její první tenisové krůčky?

Správně! Špatně!

Mladá sportovkyně se narodila v Brně, od dětství žije v Ivančicích, kde také začínala s tenisem. Světové známosti dosáhla na nedávném Roland Garros, ve kterém vyhrála dvouhru i čtyřhru. Vedle toho má na kontě další dva grandslamové tituly v deblu z French Open a Wimbledonu, oba ve stejném roce 2018.

Krejčíkovou trénovala v posledních letech svého života Jana Novotná. Mistryně čtyřhry získala jeden grandslamový titul i ve dvouhře. Kdy to bylo?

Správně! Špatně!

Brněnská rodačka získala v ženské čtyřhře celkem 12 grandslamových titulů a platila za neporazitelnou mistryni. Vrcholu sportovní kariéry dosáhla vítězstvím ve Wimbledonu v roce 1998. Z olympiády v americké Atlantě v roce 1996 si odvezla bronz.

Mezi expertky na čtyřhru patřila také Lucie Šafářová. Který z grandslamových turnajů jí ale unikl?

Správně! Špatně!

Další rodačka z Brna má na kontě celkem pět grandslamových titulů ve čtyřhře, ve dvouhře dosáhla finále na French Open. Olympijský bronz z roku 2016 v Brazílii získala ve čtyřhře.

Mezi nejznámější současné tenisty z Moravy a Slezska patří Tomáš Berdych. Odkud pochází tento olympijský vítěz?

Správně! Špatně!

Rodák z Velkého Meziříčí sice za svou kariéru nedosáhl grandslamového titulu, slávu si ale vydobyl zejména vítězstvím na letní olympiádě v řeckých Athénách v roce 2004, kdy ve slavném finále porazil světovou jedničku Rogera Federera .

Se kterým tenistou vytvořil Berdych náš historický nejlepší deblový pár?

Správně! Špatně!

Radek Štěpánek pochází z Karviné, zpočátku se specializoval na čtyřhru, později doplnil mistrovské zápasy ve dvouhře. Grandslam ve čtyřhře vyhrál dvakrát – Australian Open v roce 2012 a US Open o rok později. Ze čtyřhry také pochází jeho bronzová olympijská medaile z roku 2016.

Přečtěte si  Do důchodu v 10 letech. Také na policejní psy čeká zasloužený odpočinek

Přední tenisovou legendou je Ivan Lendl. Během své oslnivé kariéry nedokázal uspět na jediném grandslamu...

Správně! Špatně!

Rodák z Ostravy je naším historicky nejlepším tenistou. Na pozici světové tenisové jedničky setrval celkem 270 týdnů. Z grandslamových titulů nedokázal získat jedině Wimbledon, a to přestože se dvakrát dostal do finále.

Který tenista z Moravy porazil na Wimbledonu v roce 1999 začínajícího Rogera Federera?

Správně! Špatně!

Rodák ze Zlína (tehdy Gottwaldova) má na kontě i slavný zářez v podobě porážky "antukového krále" Rafaela Nadala v Davis Cupu v roce 2004.

O jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii tenisu se postaral Lukáš Rosol, když na Wimbledonu v roce 2012 zdolal jednu ze světových hvězd. O koho šlo?

Správně! Špatně!

Tehdy stý tenista světového žebříčku senzačně zdolal druhého Rafaela Nadala. Rodák z Brna je také držitelem dvou Davis Cupů z roku 2012 a 2013.

Americká specialistka na čtyřhru Nicole Melicharová má původ na Moravě. Kde se narodila?

Správně! Špatně!

Vítězka smíšené čtyřhry ve Wimbledonu 2018 se narodila v Brně. Rodiče Melicharové opustili v roce 1987 Československo a od dva roky později zakotvili ve Spojených státech. Kvůli absenci zdravotního pojištění odcestovala matka k jejímu porodu v roce 1993 do Brna, později se s dcerou vrátily do USA.

Jak znáte tenisty z Moravy a Slezska
Výborně!

Vaše znalosti jsou výborné! Poznali jste toho opravdu hodně. 🙂
Palec hore!

Vaše znalosti jsou dobré, víc než polovina odpovědí správně. 🙂
Něco nám uteklo, ale to nevadí!
Na jedničku to nebylo, ale základní přehled máte. 🙂
Nevadí, příště to bude lepší! 🙂
Uf, to bylo docela těžké, co říkáte? Ale příště to bude určitě lepší. 🙂

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*