Líšeň může jít do čela. Postup? Nechceme stavět vzdušné zámky, říká před šlágrem trenér Valachovič

Líšeň zdobí především týmové pojetí a pozitivní atmosféra v klubu

Fotbalisté Líšně na podzim šokovali celou Fortuna národní ligu. V tabulce jsou aktuálně druzí a už po prvním jarním kole se mohou vyhoupnout do čela. Stačí jim k tomu jediné – porazit Hradec Králové. 

Hradec je po dvanácti odehraných kolech v čele druholigové tabulky. Druhá Líšeň na něj ztrácí jen dva body, takže matematika hovoří jasně: pokud brněnský tým v sobotu vyhraje, jde do čela. Čeká nás nejlepší tým ligy, ale chceme to zkusit a potrápit je. Navíc je máme doma, kde se každému hraje těžko. Chceme být úspěšní,” říká před víkendovým šlágrem trenér Líšně Milan Valachovič. 

Jste na jaro dobře připravení?  

To ukáže až první zápas. Můžeme si myslet, že jsme, ale v prvních utkáních týmy provází nervozita i očekávání, jaké to bude. Všichni od nás už něco čekají, jsme druzí, a každý je zvědavý na to, kam jsme schopni dojít. 

Máte za sebou zimní přípravu. Proběhla podle vašich představ?

Příprava se vydařila. Odtrénovali a odpracovali jsme to, co jsme měli. Výsledky nebyly špatné, ale vše se ukáže až v mistráku. 

Váš kádr zůstal téměř totožný jako na podzim. Bude to velká výhoda? 

Potěšilo mě, že mužstvo zůstalo pohromadě. Navíc jsme kádr ještě rozšířili. Přišel taky Elekana. Je potěšitelné, že jsme na odchody dokázali zareagovat a udrželi jsme konkurenci. 

Kromě Elekany přišli ještě OtrísalZikl nebo Šteigl. Jste s příchody spokojený? 

Otrísala znám už dlouho. Hrál první slovenskou ligu. Je neviditelným pracantem. Zikla už jsme tady měli a víme, co od něj čekat. Jen se musí přizpůsobit naší hře. Šteigl může mít fáze, kdy se dokáže prosadit i dávat góly, což ukázal i v přípravě. Brali jsme je s tím, že nám pomohou. 

Nebál jste se zimního výprodeje? 

Nebál. Kluci ještě potřebují čas. Je pěkné, že je o ně zájem, ale ještě potřebují hrát to, co hrají. Nejsou tady pod tlakem, navíc je tady mladý kolektiv, který se ještě může prosadit. Je dobře, že tady zůstávají. 

Soupeři váš budou brát vážněji, než na podzim. Bude to pro vás složitější? 

Bude to o hodně těžší než na podzim. Loni jsme skončili devátí a nebyli jsme tak pro soupeře tím, na koho by si měli dávat nějaký extra pozor. Teď to ale bude jiné. Budou na nás více připraveni a budou se soustředit na naše silné stránky. 

Očekáváte i větší tlak? 

My ale nejsme pod tlakem. Nechceme si ho připustit, jdeme do toho s čistou hlavou a nikdo nás nikam netlačí. Když jsem tady přicházel, tak předseda říkal, že by se rád etabloval ve druhé lize. A to je cíl, který se nám daří. O padáka nehrajeme a tlak necítíme. Sami na sebe ho vytvářet nechceme. Chceme hrát s čistou hlavou a uvolnění, díky čemuž se hráči mohou zviditelnit a třeba za půl roku si i vykopat ligu. Například Kučera, Matocha nebo Jeřábek jsou pro další kluby velkým příslibem do budoucna. Zajímavý je i rychlostní Elekana. 

Kdybyste byli i v závěru sezony na špici, zaútočili byste na postup? 

Vidím jen nejbližší zápas, tu dálku nevidíme. Ani nevím, jak bych se o tom bavil, co na to mám říct. Nechceme stavět vzdušné zámky, pak jste bez pokory a respektu a to se vám dvojnásob vrátí. Chceme navázat na podzim a hrát s respektem k soupeři. Každého chceme potrápit, budeme převádět důrazný, běhavý a agresivní fotbal, na kterém to máme založené. 

Šlágr Fortuna národní ligy SK Líšeň – FC Hradec Králové se uskuteční v sobotu 6.3 od 14:30 v Líšni. Pro fanoušky je připraven přímý přenos na YouTube kanálu Líšně.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*