Líšeň si vyšlápla i na Baník. Klidně už jsme mohli být první, řekl trenér Valachovič

Fotbalisté druholigové Líšně vyplnili reprezentační přestávku přípravným duelem proti Baníku Ostrava, který po brankách Machálka a Lutonského porazili 2:0. Brněnští tak navázali na velmi dobré výsledky, díky kterým se drží na druhém místě druholigové tabulky.

Líšni vstup do sezony vyšel na jedničku. „Jsme spokojení, bereme to s pokorou. Ale říkám, že jsme klidně mohli mít ještě o dva nebo čtyři body více, což by nás vyhouplo do čela tabulky,“ uvedl kouč brněnského týmu Milan Valachovič. „Mám na mysli ztráty proti Dukle a Jihlavě. Už tak je to super, ale mohlo to být ještě lepší,“ dodal.

Před sezonou jste nebyli pasováni do role jednoho z favoritů soutěže. Čekal jste, že byste mohli hrát tak vysoko?

Nečekal jsem to. Před sezonou jsem říkal, že to letos bude těžší. Je tady jen 14 týmů, a když jsem viděl, kdo každý ve druhé lize bude, tak jsem věděl, že to bude hodně náročné.

Čím jste soupeře v úvodu sezony zaskočili?

Sedlo nám to. Na začátku jsme se chytli a dávali jsme i dost branek. Potom jsme sice několikrát hráli jen na jeden gól, ale i to nám přineslo body. Myslím, že dobře pracujeme v defenzivě.

Slabší koncovka vás tedy nyní netrápí?

Je to náročná soutěž. Soupeři si naše útočníky hlídají. Na začátku jsme mohli překvapit, měnili jsme totiž rozestavení a přidali jsme útočníka. Zprvu jsme asi někoho zaskočili, ale dnes se na to už každý připraví. I proto už tolik gólů nedáváme, soupeři si totiž naše útočníky dobře hlídají.

Vnímáte, že vás letos soupeři berou jinak, než před rokem?

Je to jiné. A nejen soupeři, ale i tisk. Už nejsme nováčkem, posunuli jsme se a etablovali se, což nás stojí více popularity. Na druhou stranu, všichni se stejně nejvíc soustředí na týmy, které byly pasovány na postup. Tedy na Hradec, Žižkov nebo Duklu.

Jenže rázem jste mezi nejlepšími i vy. Nepomýšlíte náhodou na postup také?

Už to, čeho jsme teď dosáhli, je velký úspěch. Jsme někde v půlce podzimu a jsme druzí, máme pod sebou Duklu i Žižkov. Na začátku sezony jsem měl nesmělý cíl, že bychom na podzim chtěli mít dvacet bodů, abychom mohli jít s příjemným baťůžkem do jara. A teď už jich máme patnáct.

Líšni letošní sezona zatím vychází nad očekávání dobře

Loni jste měli vydařený podzim, ale horší jaro. Nebojíte se toho, aby se situace neopakovala?

Přečtěte si  Gólů mohlo být víc, mrzí Růska. Sparta? Víme, jak se chtějí prezentovat

Všechno se může stát. Jaro bude náročnější, už se tam bude bojovat o postup i sestup. My jsme nikdy nebyli pasováni do role, ve které teď jsme. I pro nás samotné je to překvapení. Soupeři k nám mají více respektu a přistupují k nám jinak. Loni nám před jarem navíc odešlo třináct hráčů sestavy, přičemž sedm z nich teď hraje v první lize. Bylo složité je nahradit.

Na druhou stranu – taky to bylo ocenění vaší kvalitní práce…

Určitě to tak taky vnímáme. Když se podíváte, že ti hráči pravidelně nastupují v lize, tak je to kvalitní ocenění pro Líšeň.

Nebojíte se, že letos nastane další výprodej? Že po vašich dalších oporách sáhne například Zbrojovka?

Stát se může cokoliv. Ale i když to nastane, tak se k tomu postavíme čelem.

Sezona se po vynucené pauze rozjela, jenže teď vinou reprezentační přestávky zase stojí. Není škoda, že se nehraje dál?

Je to náročné. A taky nové, ale musíme se s tím vypořádat. Podle mě se však mělo hrát dál, když už se to rozjelo. Hlavně tedy druhá liga. Trochu jsem tomu nerozuměl, je to škoda.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*