Masarykova univerzita bude mít novou fakultu, převezme ji od jiné univerzity

Fakulta farmaceutiky VFU Veterinarní a farmaceutická univerzita
Fakulta farmaceutiky přejde pod Masarykovu univerzitu. Už v minulosti byla její součástí.

Masarykova univerzita (MUNI) převezme od letošního července farmaceutickou fakultu, která nyní spadá pod Veterinární a farmaceutickou univerzitu (VFU) v Brně. Akademické senáty obou škol už schválily první kroky, které jsou k jejímu přechodu potřeba. Univerzity o tom informovaly v tiskové zprávě.

Přesun fakulty je reakcí i na současnou situaci

“O možnosti přesunout farmaceutickou fakultu na naši univerzitu jsme začali jednat společně s rektorem VFU Brno bezprostředně po mém nástupu do funkce rektora. Události posledních dnů jen potvrdily dlouhodobě vnímanou potřebu velmi úzké součinnosti farmacie, medicíny a dalších vědních oborů rozvíjených na naší univerzitě, a to jak v oblasti vzdělávání, tak ve vědě,” uvedl rektor MUNI Martin Bareš.

Akademický senát VFU dnes schválil přechod farmaceutické fakulty pod Masarykovu univerzitu k 30. červnu, senát MUNI bude o vzniku nové fakulty jednat na začátku května. Oba senáty vyjádřily souhlas s uzavřením potřebných smluv. Podle současných zákonů není možné fakultu na jinou univerzitu přesunout, proto oficiální stávající Farmaceutická fakulta VFU k 30.červnu letošního roku zanikne a 1. července vznikne nová Farmaceutická fakulta MUNI.

“Podporou přesunu farmaceutického vzdělávání na Masarykovu univerzitu VFU Brno vyšla vstříc společenskému zájmu uskutečňovat v rámci České republiky farmaceutické vzdělávání v co možná nejvyšší kvalitě, což do budoucna vyžaduje propojení institucionálního zázemí farmacie a humánní medicíny,” uvedl rektor VFU Alois Nečas.

Studenti plynule přejdou z jedné univerzity na druhou

Studenti i zaměstnanci fakulty plynule přejdou z jedné univerzity na druhou, výuka bude zatím dál v prostorách VFU. V budoucnu by se měla fakulta stát součástí univerzitního kampusu MUNI v Bohunicích. Na studenty ani zaměstnance by změna univerzity neměla mít žádný vliv.

Farmacie se vrací pod Masarykovu univerzitu

Farmaceutická fakulta nebude na Masarykově univerzitě označována jako desátá. V minulosti totiž už součástí univerzity byla, a to v letech 1952 až 1960. Po přechodu se stane šestou fakultou v pořadí, nejmladší, tedy nově desátou, fakultou bude i nadále Fakulta sportovních studií.

Zdroj: ČTK, foto: Facebook VFU

Související články

Přečtěte si  Želvuška i další hrdinové mikrosvěta zvou na dny elektronové mikroskopie

Doporučujeme

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*