Města obnovují modré zóny a placená parkoviště. Náhlé rozhodnutí vlády je překvapilo

Rezidentní parkování
Modré zóny používané v rámci rezidentního parkování v Brně opět platí.

Na základě nařízení vlády se ve městech a obcích obnovil systém rezidentního parkování a placených parkovišť. Rozhodnutí vlády přišlo narychlo, za parkování se proto na řadě míst začalo platit až dnes, někde se začne platit ještě později.

Parkování se vrací do běžného stavu

Rozhodnutí vlády přišlo velmi narychlo a není v silách města Brna na něj reagovat tak rychle, jak bychom chtěli. V průběhu dnešního dne budeme po technické stránce připravovat platební kanály a od půlnoci budou řidiči moci platit za parkování tak, jak byli zvyklí před 13. březnem,“ uvedl včera v tiskové zprávě města Brna radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. 

Platnost všech dlouhodobých parkovacích oprávnění byla v Brně automaticky prodloužena o dobu, po kterou bylo rezidentní parkování přerušeno. Do kdy jejich oprávnění platí, si mohou Brňané ověřit přes tzv. osobní stránky uživatele. Případné prodloužení nebo zřízení parkovacích oprávnění mohou řidiči vyřídit v kontaktním centru na Zvonařce 5 v tomto týdnu pouze dnes. Další úřední den je totiž pátek, na který připadá státní svátek.

„Začali jsme pracovat na technickém zprovoznění zóny placeného parkování,“ potvrdil primátor Olomouce Mirek Žbánek. „Musíme nyní oživit parkovací automaty a upravit všechny dopravní značky a jejich dodatkové tabulky. Placení prostřednictvím alternativních platebních metod a SMS je již také k dispozici,“ dodal ředitel městské policie Pavel Skalický. Potvrdil, že spolu s obnovou platnosti dopravního značení začnou strážníci plnit kontrolní činnost.

Vedoucí odboru dopravy města Olomouce Marek Černý upozornil, že od příštího týdne se také v úterý a ve čtvrtek vydávají v budově Namiro dlouhodobé parkovací karty a krátkodobé vjezdy do pěší zóny.

Zlín zpoplatní parkování na městských parkovištích až od pondělí 4. května. „Rozhodli jsme se zpoplatnit parkování až od pondělí 4. května jak z důvodu dostatečného informování obyvatel města, tak kvůli technickým přípravám provozovatele parkovišť, kterým jsou Technické služby Zlín,“ řekl primátor města Jiří Korec.

„Pěší zóny už nebudou celý den vypadat jako přeplněné parkoviště a na placených parkovištích v centru bychom zase měli najít místo, protože ho řidiči nebudou využívat k bezplatnému celodennímu odstavení svého auta,“ uvedl Radovan Daněk, mluvčí města Jihlavy.

Řada měst a obcí včetně Jihlavy se kvůli bezplatnému a mnohdy živelnému parkování potýkala s dopravními komplikacemi. Podle informace jihlavského radního pro dopravu Jaroslava Vymazala se nyní v Jihlavě povede také diskuze o postupném náběhu na normální provoz městské hromadné dopravy.

Zdroj: stránky měst, foto: žijemevbrně.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*