Městské lázně ve Znojmě čekají poslední týdny provozu, v druhé polovině prázdnin je nahradí nový krytý bazén

Znojemský krytý bazén v lázních na náměstí Svobody má před sebou poslední týdny provozu. Pro veřejnost se uzavírá ve středu 31. května, v červnu pak bude sloužit školám a plaveckým oddílům. Poslední možnost zaplavat si bude o prvním červnovém víkendu. Bazén bude mimořádně otevřen v sobotu i v neděli 3. a 4. června od 10.00 do 17.00 hodin. 

Ve vestibulu lázní bude navíc od 1. června probíhat výstava historických a současných fotografií bazénu a přilehlého koupaliště, k vidění budou i kopie původní výkresové dokumentace z počátku šedesátých let. Vestibul lázní bude přístupný každý den od 10.00 do 17.00 hodin. 

V průběhu měsíce června se pak chystají speciální prohlídky zaměřené na historii a architekturu budovy lázní, v závěru června pak proběhnou i komentované prohlídky vnitřních prostor lázní a technologického zázemí. Další doprovodné akce související s ukončením provozu lázní, včetně veřejných debat o jejich budoucnosti, budou následovat po prázdninách. 

Práce na novém krytém bazénu, který lázně nahradí, mezitím míří do finále. Zkušební provoz je plánován na první polovinu prázdnin, v průběhu druhé poloviny prázdnin by pak měl být slavnostně otevřen a přivítat své první návštěvníky. 

Podrobnosti k jednotlivým akcím budou postupně zveřejňovány na webových stránkách města a na facebooku města. 

Autor: red Zdroj: Město Znojmo Foto: Facebook Městské lázně Znojmo

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*