Morava hostí fotbalové mistrovství vinařů, přijeli z celé Evropy

Mezinárodní fotbalový šampionát VINO EURO 2022

Morava je v těchto dnech dějištěm netradičního fotbalového turnaje. Sjeli se na něj vinaři z celé Evropy. Za tým ČR nastoupil i komentátor Jaromír Bosák.

Evropský fotbalový šampionát vinařů VINO EURO vstoupil už do sedmého ročníku. Letos se na něm představí týmy z osmi evropských států včetně celku FC Vinaři České republiky, kterou z pozice trenéra vede bývalý kouč Slovácka Stanislav Vajčner. Za domácí reprezentaci navlékne dres i Jaromír Bosák či David Lafata. Na turnaji zápasí i týmy z Itálie, Maďarska, Německa, Portugalska, Rakouska, Slovinska a Švýcarska.

Fanoušci se mohou těšit na celkem osmnáct mezinárodních utkání, Fanoušci se mohou těšit na osmnáct mezinárodních utkání, kterých se zúčastní přes tři sta hráčů a členů realizačního týmu, z toho přes 200 vinařů zastupujících významné vinařské oblasti Evropy. Hraje se ve Znojmě, Mikulově a Uherském Hradišti.

Morava je nejenom u nás, ale i ve světě symbolizovaná mimo jiné svým kvalitním vínem. Z vinařských oblastí také pochází řada našich fotbalových reprezentantů. Fotbal je nejoblíbenějším sportem u nás a víno zas nejpopulárnějším nápojem, a tak jejich zdánlivě nečekané spojení má svou logiku,“ řekl prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky a organizátor mistrovství Stanislav Tkadlec.

Cílem této sportovně-společenské události je především další posílení profesních a profesionálních vazeb mezi vinaři jednotlivých států a samozřejmě také prezentace moravských a českých vinařů v novém světle,“ dodal Tkadlec.

FC Vinaři České republiky

Finále se odehraje v srdci Slovácka

Turnaj se koná od 1. do 4. června. Ve skupině A se utkají týmy Německa, Itálie, Švýcarska a Slovinska, ve skupině B se kromě domácí České republiky představí také Rakousko, Maďarsko a Portugalsko. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postupují do semifinále, ostatní mužstva budou hrát o umístění.

Základní skupiny se odehrají ve Znojmě a Mikulově, následně se družstva přesunou do Uherského Hradiště, kde se odehrají zbylé duely. Na Městském stadionu Miroslava Valenty se bude hrát v pátek a v sobotu, kdy je od deseti hodin na programu finále. Tým vinařů ČR už má jistý postup do semifinále.

Zdroj a foto: VINO EURO 2022

Přečtěte si  Postup? Uvidíme v zimě, říká jednatel Vyškova Chalupecký. Co Fofana a Kanakimana?

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*