Moravské jeskyně rozezní francouzské šansony i housle Jaroslava Svěceného

Do jeskyně Výpustek a Na Turoldu se v průběhu srpna chystají hudební koncerty. Zájemci mohou vychutnat umělecký zážitek v nevšedním prostředí v podání šansoniérky Ivy Kevešové Stáncové i houslisty Jaroslava Svěceného.

Koncert La Boujeau: Večer se šansonem je připraven již na tento čtvrtek 12. srpna od 19:00 v jeskyni Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Největší prostoru jeskyně Jindřichův sál s výbornou akustikou rozezní francouzské šansony kořeněné swingem v podání zpěvačky Ivy Kevešové Stáncové a hudebního seskupení La Boujeau. Vstupenky si lze koupit předem přes web Správy jeskyní ČR či před akcí v pokladně jeskyně.

Houslista Jaroslav Svěcený je hlavním tahounem celé série koncertů KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO 2021 ve třech moravských jeskyních.  Do Výpustku se Svěcený  vrátí s herečkou Zdeňkou Žádníkovou Volencovou v pondělí 16. srpna a pak ještě znovu v sobotu 4. září v 19:00 s programem Na Vivaldiho! Doprovodí je komorní orchestr Virtuosi Pragenses. „V tomto případě doporučujeme teplé oblečení, v jeskyni je stálá teplota kolem 8 stupňů,“ upozorňuje ředitel Správy jeskyní ČR Lubomír Přibyl.  

Galakoncert pro dva ve třech – s klavíristkou Lucií Tóth a mluveným slovem i flétnou Zdeňky Žádníkové Volencové – je naplánován ve středu 18. srpna u mikulovské jeskyně Na Turoldu. Tamtéž k jeskyni pod Pálavou se v neděli 22. srpna přesune program Svěceného a akordeonistů Ladislava Horáka a Martina Šulce Ve znamení argentinského tanga.

Odkazy-prokliky na nákup vstupenek na koncerty Svěceného jsou na webech www.caves.cz a colosseumticket.cz. Všechny koncerty jsou připraveny v rámci Mezinárodního roku jeskyní a krasu – International Year of Caves and Karst (IYCK).

Zdroj a foto: Správa jeskyní ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*