Musíme bodovat, už není kam uhnout, říká před Jabloncem brněnský Vaněk

Restart fotbalové Fortuna ligy se blíží. Nebo ne? Nejvyšší soutěž by se měla zase rozehrát v pátek duelem mezi Jabloncem a Brnem, jenže liga ještě neobdržela výjimku. Fotbalisté Zbrojovky proto stále nemají definitivní zelenou k tomu, aby na sever Čech odjeli.

„Už delší dobu nikdo neví, co bude. Každý týden se připravujeme a čekáme,“ říká brněnský záložník Ondřej Vaněk, jenž doufá, že páteční zápas proběhne tak, jak má. „Už jsme se s tím ale naučili žít,“ okomentoval současnou situaci.

Kádr Zbrojovky zasáhl koronavirus už v průběhu podzimu, ovšem poslední testy odhalily dalších šest nakažených. „Bojuje s tím každý tým. Pro všechny je to stejné,“ říká třicetiletý Vaněk, podle něhož nastane úplný klid, až se liga prakticky celá promoří. „Potom bude od koronaviru snad větší pokoj,“ doufá.

Jsme malí páni…

Brno svůj poslední ligový zápas odehrálo na začátku října proti Karviné, se kterou prohrálo 0:2. Od té doby liga stojí. „Pro sport je to nešťastné. Všude se hraje, jen u nás ne. My jsme ale malí páni, takže když nám něco nařídí, tak to musíme respektovat,“ tvrdí bývalý reprezentační záložník.

Fotbalisté Zbrojovky se připravovali podle toho, co jim aktuální opatření dovolovala. „Na trénink jsme vždy přijeli auty a pak jsme zase odjeli. Makali jsme na fyzičce, snad nám to pomůže,“ říká Vaněk před duelem v Jablonci, kde má Brno hrát zítra od 18 hodin. Pochopitelně bez diváků a za dodržení přísných bezpečnostních opatření.

Svěřenci trenéra Miloslava Machálka jsou v tabulce aktuálně poslední a ze šesti zápasů vytěžili jediný bod. „Teď už musíme bodovat. Už není kam uhnout,“ říká Vaněk před duelem v Jablonci, kde dříve sám působil. „Pojedeme tam jako outsider, ale jedeme pro body. V naší situaci už totiž musíme bodovat s každým,“ uvědomuje si Vaněk, že už jihomoravský tým potřebuje uspět.

Záchrana? Porveme se o ni

Pokud Fortuna liga bude pokračovat tak, jak je naplánovaná, tak by se mohlo hrát skoro až do Vánoc. Program tak bude hodně nahuštěný. „Ale to mi osobně nevadí. Když se více hraje, tak je to pro mě lepší,“ hlásí Vaněk, jenž se nebojí toho, že vynucená pauza Zbrojovku výrazně poznamená. „Pro každého, tedy kromě pohárových týmů, to bude stejné. V tom nebudeme hledat žádné výmluvy,“ tvrdí.

V současné době nikdo netuší, jak bude liga pokračovat, Zbrojovka má ale jasný plán. Záchranu. „Věřím, že na to máme. Nějaké body jsme ztratili smolně, měli jsme marodku, ale pokud budeme zdraví a budeme mít k dispozici celý kádr, tak se o to porveme,“ slibuje zkušený záložník brněnským fanouškům. Pak je samozřejmě taky potřeba, aby se liga dohrála. „Jsem optimista. Věřím, že to dohrajeme, opatření už totiž tvrdší být ani nemohou,“ uzavřel Vaněk.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*