Nákaza ochromila Slovácké divadlo, ruší představení

Do Slováckého divadla se diváci nějakou dobu nepodívají. Další provoz ovlivní výsledky testů.

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti zasáhla nákaza koronavirem. Až do příští středy ruší všechna představení. Informaci uvedlo divadlo na svých stránkách.

Další kroky ovlivní výsledky testů

„Nemoc se projevila u dvou našich hereckých kolegů a podle pravidel musí do karantény nejenom oni, ale i všechny jejich kontakty, tedy téměř celý umělecký soubor a další zaměstnanci,” sdělila manažerka slovácké scény Jitka Honsová s tím, že v úterý 29. září se uskuteční testování, na základě kterého se rozhodne, jak bude divadlo postupovat dál.

„Předpokládáme, že od čtvrtka 1. října začneme zase hrát a diváci se tak u nás budou moci cítit zcela bezpečně,” dodala manažerka.

Opatření proti šíření koronaviru zasáhne devět představení, většinu z nich budou divadelníci překládat na nové termíny. Zastaveno je také zkoušení muzikálu Jesus Christ Superstar režiséra Dodo Gombára.

„Díky velkému náskoku v přípravě inscenace nepředpokládáme, že by byla listopadová premiéra ohrožena a budeme doufat, že se tomu tak nestane ani do budoucna,” doplnil umělecký šéf souboru Lukáš Kopecký.

Zdroj a foto: Slovácké divadlo

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*