Nový začátek pro synagogu ve Velkém Meziříčí: Starosta odstranil ceduli a zve k její návštěvě

Starosta Velkého Meziříčí, Alexandros Kaminaras, se osobně postaral o ukončení nedůstojné éry nové synagogy. V plné vážnosti odstranil ceduli, která lákala na levný nákup, a poté otočil klíčem ve vstupních vratech. Synagoga se otevře zájemcům příští středu.

Synagoga je prázdná a čeká na své nové, lepší využití. Starosta si prohlédl prázdné prostory, které byly ještě před nedávnem zaplněné regály se zbožím. To viselo a leželo všude, na schodištích, oknech, v patře na zemi. A dnes bylo vše perfektně uklizené, nikde ani papírek. Poslední nájemce, vietnamský obchodník, před svým odchodem odvedl kus práce.

„Klobouk dolů,“ poznamenal Alexandros Kaminaras, když spatřil prázdný prostor, a dodal: „Čeká nás však ještě spousta další práce venku, kolem budovy. K tomu bych chtěl pozvat i veřejnost. Kdo bude chtít prohlédnout si vnitřek synagogy nebo třeba i pomoci s úklidem náletových dřevin, zarostlého okolí, bude mít příležitost příští středu.”

Nová synagoga bude otevřena 13. září od 15 hodin všem zájemcům o prohlídku i pomocníkům, kteří budou mít chuť přiložit ruku k dílu a podílet se na očistě jednoho ze symbolů tohoto města.

Autor: red Zdroj a foto: Město Velké Meziříčí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*