OBRAZEM: Opravy silnice přes Chřiby způsobují i půlhodinová zdržení. Práce potrvají až do zimy

Na silnici I/50 v oblasti Chřibů známých jako Buchlovské kopce se řidiči v současné době potýkají s omezeními, semafory, sníženou rychlostí a nekonečnými kolonami vozidel, které se pomalu pohybují. Tento úsek silnice, který se nachází mezi odbočkami na hrad Buchlov a obec Stupava, je právě opravován Ředitelstvím silnic a dálnic.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: „Konkrétně zde opravíme propustky, povrch vozovky a vybudujeme novou pilotovou zeď. Navázali jsme tak na loňskou akci v úseku na Staré Hutě.

Silnice 50 je hlavní spojnicí mezi Uherským Hradištěm, Slavkovem a Brnem. Panuje zde proto velmi čilý provoz. Po komunikaci jezdí nejen osobní auta, která míří především do Brna, ale přes Buchlovské hory se směřuje také mezinárodní kamionová doprava, přičemž těžká nákladní auta ve stoupáních zpomalují. A zdejší zatáčky si oblíbili i motorkáři. Teď musí všichni čekat na semaforech. Ředitelství silnic a dálnic chtělo původně zachovat po co nejdelší dobu opravy obousměrný provoz ve zúžených pruzích, po špatných zkušenostech tu ale nechalo instalovat semafory a zavedlo provoz kyvadlový.

Místo dvou týdnů měsíce

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: „Ačkoliv jsme původně avizovali, že kyvadlový provoz bude nutný jen po dobu dvou týdnů, nakonec budeme muset semafory přece jenom ponechat po celou dobu opravy, to znamená do listopadu. Důvodem je zajištění bezpečnosti našich pracovníků a řidičů. V místě prací ve zúžených jízdních pruzích bohužel často docházelo k velmi nebezpečným situacím, kdy byli v ohrožení jak naši pracovníci, tak i řidiči. Děkujeme všem za trpělivost a pochopení.

Délka kolon a čekací doby na semaforech se různí podle denní doby. V dopravní špičce ale mohou dosáhnout až půl hodiny. Řidiči se proto musí obrnit trpělivostí nebo zvolit jinou trasu. Mnoho variant na objetí silnice I/50 se však nenabízí a mohou trvat ještě déle než čekání v kolonách.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: “Dokončení prací plánujeme nejpozději v listopadu. Oprava vyjde na 21 a půl milionu korun.” Nepříjemné dopravní omezené tedy bude trvat několik měsíců a skončí krátce před zimním obdobím.

Přečtěte si  Vodohospodáři obnovují původní koryto Svratky u Jimramova: Řeka se prodlouží o 426 metrů

Autor: red Zdroj a foto: Protext

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*