Olomouc opět zažije masopustní veselí, na pořadu jsou novinky

Olomoucké masopustní veselí se naposledy konalo před dvěma lety, loni je zrušila protipandemická opatření.

Po loňské nucené pauze se do Olomouce vrací masopust. Nabídne na tři desítky stánků, gastronomické speciality, tradiční masky i několik novinek. Olomoucké masopustní veselí se chystá už na sobotu 19. února.

Začátek akce je naplánovaný na 10 hodin, program potrvá až do čtyř odpoledne. „Návštěvníci uvidí atraktivní program, z větší části navazující na to, co jsme zažili na předchozích dvou ročnících, ovšem doplněný úplnými novinkami,“ láká na třetí ročník Olomouckého masopustního veselí náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Významnou roli v letošních oslavách sehraje umělecký soubor Long Vehicle Circus neboli tanečně akrobatické divadlo na chůdách. Trojice masopustních masek bude mezi návštěvníky procházet na chůdách, doplní je další čtyři tradiční masky.

Chybět nebudou ledové sochy. „Naplánováno je sousoší tradičních masopustních postav, jako je voják, kůň, medvěd a další. U nich bude ledový trůn, který mohou lidé využít i jako fotopoint,“ dodala Záleská. Sochy vytvoří zkušení ledosochaři Marián Maršálek a Václav Lemon, kteří tvoří svá díla například v Beskydech na Pustevnách.

Tradice, gastro i slaměné sochy

Úplnou novinkou bude stylová výzdoba z dílny Flory Olomouc. Půjde o deset slaměných soch, opět na masopustní téma. Tyto sochy na Horním náměstí zůstanou až do začátku března. Kromě toho zde v sobotu 19. února návštěvníci najdou nabídku šesti restaurací a dalších pětadvacet stánků masopustního jarmarku.

Hlavní olomoucké náměstí provoní zabijačkové speciality, nebude chybět oblíbená farma se živými zvířaty a kočár s koňmi. Kvalitní hudbu i krojovanou podívanou zajistí hanácké folklorní soubory a také cimbálová muzika, atmosféru doplní i vystoupení flašinetáře. Místo předloňského malování na obličeje bude tentokrát své služby návštěvníkům nabízet zkušený karikaturista. „Věřím, že jsme připravili hodně pestrý program, který lidi určitě potěší a pobaví,“ dodala za všechny organizátory Markéta Záleská.

Zdroj a foto: město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Čedok připravil další lety z Moravy za exotikou. Z Brna i Ostravy se bude létat do Thajska a na Mauricius

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*