Úspěch v mezinárodním klání o nejhezčí vánoční tramvaj 2023 zaznamenaly ty olomoucké, obsadily bronzovou příčku za Miškolcem a Plzní. Anketu vyhlašuje portál MHD86.cz. Celkem soutěžilo 28 evropských měst, kde jezdily vánočně vyzdobené tramvaje.
Z devátého místa v roce 2021 a šestého místa v roce 2022 se olomoucké vánoční tramvaje dostaly v roce 2023 letos na bronzovou příčku. „Umístění v silné mezinárodní konkurenci nám udělalo radost. Děkujeme všem Olomoučákům i dalším hlasujícím, kteří naše tramvaje v anketě podpořili. Už nyní začínáme přemýšlet, jakou výzdobu připravíme v roce 2024,“ oznámil předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.
V roce 2023 se všechny olomoucké vánoční tramvaje, oproti předchozím letům, dočkaly kromě světýlek i tematického polepu. Souprava vozů typu EVO byla laděna v duchu zimní krajiny, sněhových závějí a zasněžených domků, vozy T3 dostaly teplý červený vánoční svetr.
Z osmadvaceti evropských měst, kde jezdily vánočně vyzdobené tramvaje, patří v anketě zlato maďarskému Miskolci a stříbro má Plzeň. Vánoční tramvaje v Olomouci budou v provozu ještě do soboty 6. ledna.
Výsledky za rok 2023
- Miskolc (H)
- Plzeň (CZ
- Olomouc (CZ)
- Ostrava (CZ)
- Poznań (PL)
- Budapest (H)
- Praha (CZ)
- Bratislava (SK)
- Osijek (HR)
- Debrecen (H)
- Brno (CZ)
- Toruń (PL)
- Wroclaw (PL)
- Gorzów Wielkopolski (PL)
- Basel (CH)
- Most (CZ)
- Kraków (PL)
- Graz (A)
- Zagreb (HR)
- Lodź (PL)
- Nürnberg (D)
- Grudziadz (PL)
- Brandenburg an der Havel (D)
- Hannover (D)
- Dessau (D)
- Dresden (D)
- Rostock (D)
- Potsdam (D)
Více na webu soutěže.
Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc







Buďte první kdo přidá komentář