Olomouc hledá nejkrásnější květinovou výzdobu. Do soutěže se mohou zapojit všichni Olomoučané

Ilustrační foto

Nejen záhony v ulicích a rozkvetlé parky mohou být ozdobou Olomouce. Jako město květin by Olomouc měly krášlit i nazdobená okna, balkony a průčelí domů. Do květinové výzdoby se teď mohou nově zapojit Olomoučané v rámci nové Soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu. Slibuje nejen krásnější město, ale i atraktivní ceny pro vítěze.

„Už několik sezón se město snaží o to, aby veřejnému prostoru v sezóně dominovala květinová výzdoba. Chceme teď motivovat lidi k tomu, aby se i oni sami snažili podtrhnout krásu města. Proto jsme připravili soutěž, která nabízí i velmi zajímavé ceny,“ vysvětluje primátor Mirek Žbánek.

Přihlásit se mohou všichni

Do soutěže se může přihlásit každý občan starší osmnácti let, který je majitelem či uživatelem domu, bytu nebo provozovny v Olomouci. „Soutěžící vyzdobí fasádu, případně průčelí domu, okenní parapety nebo balkony živými okrasnými rostlinami,“ popisuje základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská a dodává, že hodnotit se budou také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky. Ceny budou vyhlášeny ve čtyřech kategoriích.

V hodnotící komisi usednou zástupci města spolu s odborníky. Oceněné čekají nejen velmi lákavé ceny, jako například dárkové poukazy na nákup v hobby marketu, ale i slavnostní vyhlášení v rámci podzimní etapy výstavy Flora Olomouc. „Porota bude hodnotit zejména celkový vzhled a nápaditost, kombinace barev, použitý sortiment rostlin a estetický dojem výzdoby,“ upřesňuje Markéta Záleská.

Termín pro podání přihlášek je od 10. května 2021 do 15. září 2021 elektronicky na mailové adrese mmol.ocks@olomouc.eu (do předmětu zprávy uveďte „Květinová výzdoba v Olomouci 2021“) nebo prostřednictvím webového formuláře na webu https://mestokvetin.olomouc.eu. Přihlášku je možné také zaslat poštou na adresu Statutární město Olomouc, Horní náměstí č. p. 583, 779 11 Olomouc. Obálku označte „Květinová výzdoba v Olomouci 2021“. K přihláškám přiložte autorské fotografie výzdoby.

Zdroj: město Olomouc, foto: Pixabay

Související články

Přečtěte si  Uplynulo 92 let od úmrtí Tomáše Bati: Památník nabízí komentované prohlídky zdarma, město Zlín připravuje pietní akt

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*