OBRAZEM: Olomouc rozkvetla díky soutěži, vítězové dostali ocenění

1. místo v kategorii výzdoba oken a průčelí: Nikola Kovaříková

Olomouc platí za město květin. Potvrdily to nejen barevné záhony v parcích a náměstích, ale i květinová výzdoba Olomoučanů, kteří okrášlili své domy, balkony, terasy či okna. Nejlepší počiny uspěly v soutěži.

Už několik let se město snaží, aby veřejnému prostoru v sezóně dominovala květinová výzdoba, snaha je však dostat ji i dál, za hranice historického centra. „Víme, že lidé si svá obydlí zkrášlují hlavně proto, aby se jim tam dobře žilo a potěšili sami sebe i okolí. Chtěli jsme proto těm, kteří si dávají na květinové výzdobě záležet, dát možnost získat za svou snahu uznání i hodnotné ceny,“ uvedl olomoucký primátor Mirek Žbánek.

Balkony, okna, předzahrádky

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, do nichž přišlo celkem 22 soutěžních příspěvků. Mohl se přihlásit každý občan starší osmnácti let, který je majitelem či uživatelem domu, bytu nebo provozovny v Olomouci.

„Podmínkou účasti v soutěži bylo vyzdobení fasády, případně průčelí domu, okenních parapetů nebo balkonů živými okrasnými rostlinami,“ popsala základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská. Hodnotila se také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky.

Soutěž probíhala od května do září, vyhlášení výsledků se uskutečnilo v sobotu 16. října v rámci podzimní etapy výstavy Flora. Odborná komise ve dvou kategoriích zvolila vítěze, v dalších dvou rozdělila jen druhá a třetí místa. Přihlásili se do nich totiž vždy jen dva soutěžící.

Hlavní cenou byly dárkové poukazy na nákup v hobby marketu v hodnotě 3 000 korun, další ceny do soutěže věnovalo statutární město Olomouc, zoo na sv. Kopečku nebo třeba olomoucký aquapark.

Výzdoba oken a průčelí

„Myslím, že nadšení, s jakým si všichni ocenění účastníci přebírali odměny, nám jen potvrdilo to, že podobnou soutěž můžeme spustit i v příštím roce. Všem výhercům gratuluji a těším se, až se nám na jaře Olomouc zase krásně vybarví,“ uzavřela náměstkyně Záleská.

1. místo Nikola Kovaříková
2. místo Vika Nováková

Výzdoba balkonů a teras

1. místo Vlasta Koubková
2. místo Marie Šrajerová
3. místo Robert Roubalík

Výzdoba a úprava zeleně předzahrádek

1. místo Dana Hrdličková
2. místo Blanka Lopourová
3. Jaroslava Janíková

Přečtěte si  Olomoucká Letní škola slovanských studií přivítá téměř stovku studentů, nejvíce z USA

Výzdoba a úprava zeleně vnitrobloků

2. místo Spolek Trend vozíčkářů Olomouc
3. místo Aleš Pátek

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*