Oprava dálnice D2 mezi 3. a 10. kilometrem začne v sobotu

Opravovaný úsek dálnice D2
Opravovaný úsek dálnice D2

Na dálnici D2 mezi 3. a 10. kilometrem začnou v sobotu silničáři opravovat pás ve směru na Břeclav. Provoz zde bude až do poloviny září omezený do tří pruhů, uvedla v tiskové zprávě mluvčí stavební společnosti Eurovia CS Iveta Štočková. Jde o jeden z posledních dosud neopravených úseků dálnice mezi Brnem a státní hranicí se Slovenskem.

Opravovaný úsek začíná za obchodním centrem Olympia. Na dálnici bude nový povrch, nová svodidla a vozovka bude mít také nové odvodnění. “V sobotu začneme rozmísťovat dopravní značení, samotné práce začnou v pondělí,” uvedla Štočková. Vzhledem k šířce dálnice není možné jezdit oběma pruhy v obou směrech, proto se bude jezdit do Brna pouze jedním pruhem, na Bratislavu se pojede ve dvou pruzích, rychlost bude snížená na 80 kilometrů za hodinu.

Dálnice D2 spojuje Brno s Bratislavou. Na území Moravy měří 61 kilometrů a Ředitelství silnic a dálnic ji soustavně opravuje od roku 2013. Letos zbývá posledních sedm kilometrů směrem na Slovensko, směrem do Brna 18 kilometrů, vše by se mělo stihnout opravit ještě letos.

Šedě zaznačený opravovaný úsek ve směru na Břeclav

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: wikimedia.org RomanM82

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*