Předzahrádky do léta bez poplatků, rozhodlo vedení Olomouce

Pro ulehčení složité situace, ve které se celá společnost vlivem koronavirové pandemie ocitla, toho územní samosprávy nemohou podniknout mnoho. Vedení Olomouce se však rozhodlo využít alespoň těch mála možností, které má. Zastupitelstvu navrhlo odpuštění poplatků za předzahrádky restauračních zařízení.

Snažíme se provozovatelům ulehčit

Provozovny, které mají schválené umístění předzahrádky, za toto užívání veřejného prostranství nebudou muset do konce června platit. Podle náměstka olomouckého primátora Otakara Bačáka chce vedení Olomouce ulehčit provozovatelům ve složité situaci.

„Olomouc je známá množstvím restaurací a kaváren, které vždy návštěvníci města i místní hojně využívali. Bohužel je teď situace pro provozovatele velmi složitá, proto jim chceme alespoň v rámci našich možností pomoci tyto nesnáze překonat,“ vysvětlil Bačák.

Již loni na podzim schválila městská rada odpuštění místního poplatku z pobytu pro ubytovací zařízení, a to až do konce letošního roku. Návrh rady na prominutí poplatků za předzahrádky nyní čeká na schválení zastupitelstvem.

Zdroj: město Olomouc, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*