Přerovské domácnosti budou napojeny na horkovod. Stavba zabere letos celé prázdniny

Už druhým rokem vyměňuje v Přerově společnost Veolia Energie ČR parovodní soustavu za horkovodní, která je efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí. Zatím se práce dotkly areálu Teplárny a dále stavba pokračovala podél břehu řeky Bečvy – v ulicích Tovačovská, Kojetínská, Husova a Tovární. Letos v létě budou zahájeny práce blíže ke středu města.  S omezením v této souvislosti musejí po celou dobu prázdnin počítat nejen chodci, ale i řidiči.

Přerov čeká kompletní rekonstrukce stávající parní soustavy situované na pravém břehu řeky Bečvy, zásobující teplem odběratele v ulicích Svépomoc, Velká Dlážka, Kopaniny a Osmek. Trasa rekonstruovaného rozvodu tepla je situována v ulicích Fügnerova, Mervartova, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Rudolfa Lukaštíka, Brabansko, Za Mlýnem, Kopaniny a Osmek. Souběžně s touto stavbou bude letos realizována i další část rekonstrukce v ulicích Velké Novosady a Polní, která zasáhne rovněž ulice Cukrovarská, Čapka Drahlovského, Tržní – a také most Legií.

Rekonstrukce na pětikilometrové trase má probíhat po částech – a to tak, aby se minimalizovaly dopady na život Přerovanů. „Nechtěli jsme, aby realizátor uzavřel pro dopravu celé nábřeží Edvarda Beneše, které bude stavbou nejvíce dotčeno. Proto jsme se s Veolií dohodli, že práce budou rozfázovány tak, aby úplná uzavírka nebyla nutná. Řidiči ale musejí počítat s jednosměrným či kyvadlovým provozem, s krátkodobými uzavírkami částí jízdního pruhu při provádění finálních úprav a s menším počtem míst k parkování,“ konstatoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil. Podle něj je navržený harmonogram kompromisem všech zúčastněných stran a byl vytvořen tak, aby byl život ve městě stavbou omezen v co nejmenší míře.

Akce nazvaná „Rekonstrukce parovodu na horkovod“ byla v Přerově započata v roce 2018 a ukončena má být do tří let.

Autor: red, www.prerov.eu Foto: www.prerov.eu

Související články

Přečtěte si  Od Obřích skal na Šerák serpentinami: Úprava poškozené pěšiny v Jeseníkách začne v červnu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*