První zápas série play-down vyšel florbalistkám z Židenic na výbornou, porazily Znojmo vysoko 9:1

O uplynulém víkendu se rozehrála nadstavbová část Extraligy žen. Prvních osm týmů se potkalo v play-off, zbylé tři odehrály play-down. Bojům o sestup se nevyhnuly ani ženy K1 Florbal Židenice a nastoupily k prvnímu utkání proti Znojmu na jejich domácí půdě.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 1:9

Branky: 28. Kovářová – 1. a 7. Klvačová, 3. a 12. Janečková, 12. Marková, 22. a 34. Jahodová, 26. Králová, 53. Zimolová Vyloučení: 1-1 Využití: 0-0 Zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová – 29 – Alena Večeřová – 15

Nadstavbová část ČEZ Extraligy žen je v plném proudu. Uplynulý víkend zaznamenal mnoho zajímavých výsledků, avšak tím nejdůležitějším pro nás je výhra žen ve Znojmě. První utkání v sérii bylo klíčové pro psychickou pohodu týmu po dobu celé play-down fáze a proto je vítězství cenné ve všech směrech.

Konečný výsledek byl zajisté ovlivněn dobrým a koncentrovaným vstupem do zápasu. Židenická Klvačová totiž poslala svůj tým do vedení hned v prvních vteřinách. Anička dokázala zpacifikovat střelu z dálky Zuzany Žampachové a dostat za záda Šplíchalové. Druhá branka přišla brzy poté, když autorka prvního gólu našla přihrávkou Natálii Janečkovou a ta bez zaváhání pálila. Na důkaz toho, že Anně Klvačové zápas skutečně sedl, vstřelila další branku. Nutno však pochválit nahrávající Zuzku Žampachovou, která volnou Aničku zahléda při rozehrávání standardní situace. Tato rychlá akce poslala Židenice v 7. minutě do vedení 3:0.

O další gól v prvním dějství se postarala také Marková, která se snažila svojí přihrávkou najít na středu hřiště Zimolovou. Bára sice Moniku nenašla, i tak si ale míček po nešťastném zákroku obránkyně do brány cestu našel. Chyby v rozehrávce hned 15 vteřin poté využila Janečková a svojí druhou trefou v utkání navýšila. Následoval time-out domácího týmu, který jim pravděpodobně prospěl. Židenice už totiž do konce dějství neskórovaly, dokonce ani nevyužily přesilovou hru. V první části si však vytvořily takový náskok, jaký by Znojmo jen těžko dohánělo.

Vstup do druhé části byl stejně vydařený jako do té úvodní. Klára Jahodová se po přihrávce Jitky Drápalové snažila najít nabíhající sestru Moniku do předbrankového prostoru. Míček na cestě však tečovala znojemská obránkyně, od které se odrazil přímo do brány. Sedmé branky hostujícího týmu se ujala Veronika Králová, která přesně zamířila při střele ze standardní situace. Po drobném zaváhání na obranné polovině Židenic se prosadila i hráčka domácích a zajistila tak, že Alena Večeřová neodejde ze zápasu s čistým kontem. Gólový příděl ve druhé třetině ukončila svojí dorážkou znovu Klára Jahodová. Stejně jako Židenice, ani Znojmo nevyužilo přesilové hry, která jim byla nabídnuta před koncem dějství.

Koncentrace židenických mírně uvadala a třetí třetina zaznamenala několik nepřesností. To sice Znojmo nepotrestalo, ale zabránilo hostujícímu celku dále navyšovat. V závěrečné třetině tak padl pouze jediný gól, o který se postarala dvojice Marková – Zimolová. Bára Marková před bránou našla ne úplně volnou Moniku Zimolovou. Ta si ale s obtížnou situací poradila a dokázala míček dopravit do brány.

Výsledkem utkání, ve kterém dominovaly Židenice, je vítězství 9:1 a první tři body do play-down tabulky. Úvodní výhra byla pro tým velmi důležitá, avšak nyní má před sebou ještě velký počet zápasů v sérii, které je potřeba kvalitně odehrát.

Play-down pokračuje dalším kolem, Židenice vyzvou doma Třinec

Osm náročných zápasů rozhodne o tom, kdo bude poté dále pokračovat do baráže a případně spadne do 1. ligy žen. Jaký bude harmonogram, kdy se bude hrát doma a kdy venku?

Sobota 9.3. vs. FBC Intevo Třinec – STAREZ ARÉNA Vodova
Sobota 16.3. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ – STAREZ ARÉNA Vodova
Neděle 17.3. vs FBC Intevo Třinec – SH Stars Třinec
Neděle 24.3. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ – STAREZ ARÉNA Vodova
Sobota 30.3. vs. FBC Intevo Třinec – SH Stars Třinec
Sobota 6.4. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ – SH TJ Znojmo
Neděle 7.4. vs. FBC Intevo Třinec – STAREZ ARÉNA Vodova

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*