Relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži měla úspěch. Během léta přilákala tisíce návštěvníků

Po celé léto bylo Velké náměstí v Kroměříži plné života. Speciálně vytvořená relaxační zóna přilákala několik tisíc návštěvníků, kteří si zde mohli nejen odpočinout, ale také se zabavit. Tato oáza klidu a zábavy v srdci města se otevřela 22. června a zůstala otevřena až do konce prvního zářijového víkendu. Závěr léta pak byl ve znamení oslav 760 let trvání Kroměříže, které se konaly právě na tomto náměstí. Toto místo se tak na celé léto stalo oblíbeným místem setkávání a odpočinku pro místní i návštěvníky města.

„Relaxační zóna má své pravidelné návštěvníky z řad obyvatel města a samozřejmě ji vyhledávají také turisté. Byli jsme zvědaví, co udělá změna místa, kdy se zóna poprvé přesunula na stranu náměstí k muzeu. Ohlasy byly většinou kladné, návštěvnost je mírně stoupající,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Přípravu a organizaci relaxační zóny, která byla letos otevřena již pošesté, zajistil Dům kultury v Kroměříži. Provozovatelem byl opět Piano Club Martina Heinze. „Tradičně nejvíce navštěvované bývají koncerty a letos i novinka v podobě tančírny pod širým nebem. Pořádání všech aktivit přálo i nové umístění zóny, ve kterém byl dříve stín,“ poznamenal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Kromě tančírny se v tomto roce poprvé konal i dopolední program v podobě tanečních a pohybových aktivit. „Premiéru měly i některé místní spolky a kroužky, například Gradace,“ dodal Sedláček.

Kromě výše zmíněných aktivit nechyběly ani akce, na které jsou pravidelní návštěvníci zóny zvyklí, jako jsou třeba dětské dílničky a hudební vystoupení. Pro děti byly k dispozici šlapací káry a tradičně také hry, jako je velké Člověče, nezlob se, badminton, stolní tenis i herní koutek s hračkami na travním koberci. Pro návštěvníky zóny byly připraveny k posezení stoly s židlemi pod slunečníky, lavičky i opalovací lehátka. Atmosféru zóny dotvářela mobilní zeleň.

Smyslem relaxační zóny je oživit plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty.

Autor: red Zdroj a foto: Město Kroměříž

Související články

Přečtěte si  Požár urychlil změny: Vyškovský aquapark bude mít moderní wellness

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*