Šimon Stránský si v Brně zvyká na první formaci mezi hvězdami

simon stránský

Potřetí po svém příchodu z Vítkovic nastoupil v dresu Komety do extraligového zápasu hokejový útočník Šimon Stránský. Dnes se radoval z výhry 1:0 nad třineckými Oceláři, za něž hraje jeho starší bratr Matěj. Šimon se navíc postavil do centra prvního útoku mezi nejlepší brněnské střelce Petera Muellera a Martina Zaťoviče.

Nebral jsem to nijak prestižně, že jsem hrál proti Matějovi. Jo, když jsme proti sobě hráli v rámci derby na severu, to bylo jiné. Před tímto zápasem jsme se ani nijak nehecovali, navíc v pondělí jsme se viděli osobně,” řekl Šimon Stránský, který se s bratrem na ledě moc nepotkával.

V Brně stál dnes před nelehkým úkolem – nahradit v centru prvního útoku dlouhodobě zraněného Petra Holíka. “Zvykáme se na sebe, chce to čas,” podotkl Stránský, který svou pozici moc neřešil.

Zařazen do formace hvězd

I proto, že trenér Libor Zábranský často mění formace. “Jestli mezi nimi zůstanu, budu rád. Oba to jsou výborní hráči, neměl by být problém,” uvedl dvaadvacetiletý centr, který nastoupil potřetí v jiné brněnské formaci.

Radost měl samozřejmě i ze zisku tří bodů. “Oba týmy hrály hodně zezadu, byl to takový ubojovaný zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body,” řekl Stránský.

Od druhé přestávky bylo víceméně jasné, že duel rozhodne jedna či maximálně dvě branky. “Tak to bývá, že kdo dá první gól ve třetí třetině má k výhře blízko. Dnes jsme to potvrdili,” podotkl.

Kometa si dnes plným ziskem opět polepšila v boji o lepší příčky před play off. “Urvali jsme pět bodů ze dvou zápasů, v pátek přijede Boleslav, což je přímý konkurent. Když vyhrajeme, zase budeme stoupat výš,” uvědomuje si Stránský. Nijak nervózní z toho ale není. “Kdyby to tak bylo, tak bych něco zkazil a to já nechci,” usmál se.

Nyní bojuje naplno v barvách Komety, ale očkem sleduje i svého bývalého zaměstnavatele z Vítkovic. “Dnes vyhráli, to je super. Doufám, že ligu udrží. Musí všechno vyhrávat, hlavně s Pardubicemi a Litvínovem,” zakončil Stránský.

Přečtěte si  Klasik Frýdek-Místek je líhní baseballových talentů. Do Mistrovství Evropy juniorů zasáhl také mladý nadhazovač Klasiku Adrián Mück

Autor: resp Zdroj: ČTK Foto: HC Kometa Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*