Skoro jako v Londýně. Mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava začnou jezdit doubledeckery

Nový patrový autobus spojí nejatraktivnější lokality v Ostravě.

Dolní Vítkovice a ostravskou zoologickou zahradu spojí nová víkendová výletní linka. Patrový autobus na ní začne jezdit již v sobotu 5. června. První spoj vyrazí ráno ve tři čtvrtě na devět z Vítkovic, u zoo bude za čtvrt hodiny.

Start provozu doubledeckerů bude slavnostní – v Dolních Vítkovicích proběhne křest prvního spoje, na který naváže celodenní rodinný program. U zoo bude možno ochutnat speciální „doubledeckerovou“ zmrzlinu. Ve vozech bude platit běžný tarif ostravské MHD.

Atraktivní dvoupodlažní autobusy měly mezi oběma nejnavštěvovanějšími turistickými cíli v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji jezdit už od loňského července na speciální víkendové lince č. 88. Z důvodu pandemie se zahájení provozu mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava o rok posunulo. Tyrkysově modré doubledeckery přesto po Ostravě jezdit začaly, a to od 1. listopadu 2020 ve všední dny na lince č. 78.

„Jsem rád, že se podařilo pro Ostravu získat unikátní doubledeckery, a uvést je tento týden konečně na linku, pro kterou byly původně zamýšleny. Sobotní první veřejnou jízdou spojujeme dvě nejoblíbenější a nejnavštěvovanější turistické atrakce v regionu, Dolní oblast a zoologickou zahradu,” uvedl primátor Tomáš Macura.

Návštěvníci zoologické zahrady tak podle něj budou moci v klidu zaparkovat svá vozidla v Dolní oblasti a vychutnat si jízdu a pohled na Ostravu z netradičního nadhledu. “Věřím, že to přispěje jak ke zlepšení dopravní situace kolem samotné zoo, tak k dalšímu zvýšení turistického zájmu o obě instituce. Rád bych ještě připomněl, že doubledeckery jezdí na CNG a jsou tak plně v souladu s naším záměrem budování moderní a ekologické MHD,“ doplnil Macura.

Trasu linky č. 88 popisuje Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava:

Ostravané budou moci nastoupit na výletní jízdu doubledeckerem na dvou nově zřízených zastávkách: “Svět techniky” a “Bolt tower”, umístěných v areálu DOV. Přistoupit budou moci ale i kdekoliv na již dobře známých ostravských nástupištích Stodolní nebo Konzervatoř. Cestující se doubledeckerem mohou svézt několikrát v průběhu celého dne, v intervalu 30 minut.

“Věříme, že jízda doubledeckerem bude pro cestující nejen dobrodružstvím, ale i zážitkem, ve kterém budou moci ocenit komfort unikátních moderních vozů. Doubledeckery mají klimatizované spodní podlaží, Wi-Fi připojení k internetu, USB nabíječky a i přesto, že se jedná o vyhlídkové vozy, určené primárně k sezení, nabízí prostor na stání pro invalidní vozík nebo kočárek, u kterého se čeká velká vytíženost,” sdělil ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Přečtěte si  Na Slezskoostravském hradě probíhají opravy horního nádvoří, hrad zůstane pro návštěvníky otevřen

Slavnostní zahájení osladí speciální zmrzlina

První jízda doubledeckeru bude pokřtěna v sobotu v půl deváté ráno před Velkým Světem Techniky. „Vnímám to jako další krok k návratu do normálních časů. Ve Světě Techniky máme navíc dvě nové expozice: Civilizaci, která vznikla za podpory města Ostravy a Man on the Moon (Muž na Měsíci). Poprvé v České republice bude k vidění i naprosto přesná replika skafandru Neila Armstronga,” dodal k programu Tomáš Šiřina, ředitel Dolních Vítkovic.

V rámci slavnostního otevření linky se návštěvníci mohou těšit také na speciální “doubledeckerovou” zmrzlinu točenou ve stánku na točně u Zoo, kde budou doubledeckery zastavovat. První vůz vyjede z Dolních Vítkovic směrem k zoo v sobotu 5. června v 8 hodin 44 minut.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*