Unikátní papouščí ZOO v Bošovicích láme rekordy v návštěvnosti

Specializované papouščí zoo v Bošovicích se daří, od začátku letošního roku ji navštívilo asi 28.000 lidí, což je už skoro stejně, jako za celý rok 2018. Dnes to řekla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Loňský rok byl pro zařízení co do návštěvnosti rekordní, přišlo asi 30.000 lidí.

Přeje nám počasí, lidé k nám rádi chodí. Jen za pololetí přišlo asi 22.000 lidí, teď už se blížíme číslům, jaké jsme měli za celý rekordní rok 2018,” uvedla ředitelka. Doplnila, že letos lze očekávat kolem 40.000 návštěvníků.

Zahradu tvoří 110 prostorných voliér s dvěma stovkami dospělých opeřenců ve více než 50 druzích. Převážnou část tvoří jihoameričtí papoušci, jsou tu však také papoušci z Afriky či Austrálie.

Návštěvníky lákají nové druhy i mláďata

Návštěvníkům zoo i letos představila nové papouščí druhy, například ary amazonské, které se řadí k malým druhům arů. Zařízení pár papoušků získalo ze soukromého chovu z Německa. Jde o poměrně neznámý druh, vyskytuje se jen ojediněle v soukromých chovech.

Návštěvníky zoo láká i na mláďata, letos se jich podle ředitelky vylíhlo už asi 150. Jde třeba o malé papoušíčky, amazoňany panamské či amazoňany žlutohlavé velké, ary červenoramenné a také raritní kogny smaragdové.

Zoo se nachází asi 25 kilometrů od Brna. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřena v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech.

Papouščí ZOO Bošoviceotevřeno do poloviny listopadu každý den od 10:00 do 18:00.

Vstupné je 100,- Kč pro dospělé, 60,- Kč pro děti od tří let. Důchodci a studenti zaplatí 80,-Kč.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Papouščí ZOO Bošovice

Související články

Přečtěte si  Otevírá se moderní aquacentrum v Kyjově. Kromě bazénů nabízí také tobogán, saunový svět a relaxační zónu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*