V Olomouci začal jedenáctý ročník barokních slavností

Červenec bude patřit barokní hudbě. Letošní ročník festivalu nabízí celkem osm unikátních projektů, které zazní v novodobých premiérách. Návštěvníkům se představí soubory Musica figuralis, Societas Incognitorum a frekventanti varhanních kurzů Mekka varhaníků. Nově návštěvníci shlédnou vystoupení pražského souboru Concerto Aventino či duchovní koncert v produkci Studio Volantes. Festival se koná za podpory města Olomouce.

I letos festival v pátek 7. července zahájili zahraniční interpreti, diváci tak měli jedinečnou možnost shlédnout českou premiéru projektu v podání renomovaných souborů Solamente Naturali ze Slovenska a Barokksolistene z Norska. Program se uskuteční v sálech a kostelích v Olomouci, a to nejen v tradičních prostorách, jako je Slavnostní dvorana Arcibiskupského paláce, Slavnostní sál Klášterního Hradiska, Freskový sál ZŠ Komenium či katedrála sv. Václava, nově pořadatelé uvedou festivalový program také v Křížové chodbě Zdíkova paláce, kostele sv. Michala nebo v kostele sv. Vavřince ve Štěpánově u Olomouce.

K vrcholům letošní dramaturgie lze právem zařadit koncerty souborů Musica figuralis a Societas Incognitorum, které představí zapomenuté hudební umění dómských kapelníků. „Koncert Pocta Josephu Puschmannovi 2 představí v novodobých premiérách symfonie a violový koncert v podání Musica figuralis pod vedením Marka Čermáka, jako sólista na violu se představí Martin Stupka,” říká Karel Valenta, manažer festivalu.

Jedenáctý ročník festivalu Olomoucké barokní slavnosti v letošním roce návštěvníkům představí pouze koncertní program. “S ohledem na těžkou situaci v oblasti financování jsme se rozhodli v letošním ročníku operní řadu zrušit. Rapidní nárůst nákladů na náročná operní představení by už byl pro diváky finančně neúnosný,” vysvětluje opatření Karel Valenta, manažer festivalu Olomoucké barokní slavnosti.

Více informací na webu Olomoucké barokní slavnosti.

Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Poutníci vyrazí na Svatý kopeček u Olomouce na 26. Romskou pouť

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*