V Ostravě-Hrušově vzniká průmyslový areál za dvě miliardy. Nabídne i technologický park

Vizualizace nového průmyslového areálu v Ostravě-Hrušově

Developerská společnost Contera zahájila práce na vybudování průmyslové zóny Contera Park Ostrava D1 v Ostravě-Hrušově. Během pěti let by tam ve výrobních či logistických firmách mělo vzniknout nejméně 700 pracovních míst. Náklady na vybudování areálu dosáhnou okolo dvou miliard korun. Novinářům to dnes řekli zástupci společnosti Contera a jejího partnera TPG, se kterým na projektu pracuje.

První budova se zacně stavět na jaře

Zóna má rozlohu 35 hektarů a firma tam plánuje vytvořit 140.000 metrů čtverečních průmyslových, kancelářských a obchodních ploch. Výkonný ředitel Contery Dušan Kastl řekl, že první z potřebných povolení k výstavbě firma získala tento týden. “Na jaře chceme začít stavět první budovu,” řekl Kastl. Contera začne nejprve stavět jednu ze dvou největších budov určených pro velké klienty z oblasti výroby nebo logistiky. “Hovoříme s několika zájemci,” řekl generální ředitel Contery Tomáš Jirků. Společnost chce první budovu dokončit ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Areál bude mít velké budovy i flexibilní malé objekty

“Pak tam máme menší flexibilní objekty, které nabízí menší jednotky. Jsou určeny nejenom velkým nadnárodním firmám, ale i lokálním firmám, případně firmám, které fungují už dneska v Ostravě a potřebují vhodné prostory,” řekl Kastl. Dále má v zóně vzniknout technologický park – prostory, které mají kombinovat kanceláře, vývoj, výrobu či laboratoře. “Důraz klademe na směs, na mix klientů a možnosti toho, co se tam dá dělat, od čistého skladování přes výrobu až po technologické centrum, a pro určitý život, který chceme vdechnout do toho místa a prostoru, kde chceme vytvořit dobré pracovní prostředí,” řekl Jirků.

Do roku 2025 by mělo být hotovo

Areál má být dokončený v roce 2025. Kastl řekl, že podle odhadů by tam mělo najít práci minimálně kolem 700 lidí. Zóna vznikne na místě bývalé výstavní čtvrti města, která utrpěla poddolováním a byla zničena záplavami v roce 1997 tak, že už se tam pak nedalo bydlet. Město se posléze rozhodlo oblast upravit a vytvořit tam průmyslovou zónu.

Do projektu se investují stovky miliunů korun

Město deset let vykupovalo pozemky a v roce 2017 vyhlásilo tendr, který mezi čtyřmi zájemci vyhrála firma Contera. Do výkupu a úprav pozemků Ostrava investovala 196 milionů korun, developerovi je prodala za 255 milionů.

Contera je tuzemská společnost, která se zabývá výstavbou a pronájmem průmyslových parků pro domácí i zahraniční firmy. Vlastní a provozuje průmyslové parky v Ostravě-Kunčičkách, Mošnově na Novojičínsku, Brně, Praze či Teplicích a na Slovensku. Specializuje se na přestavbu a revitalizaci brownfieldů.

Zdroj: ČTK, foto: Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*