V Zoo Brno se narodil roztomilý vačnatec původem z Austrálie

Kusu liščí
Kusu liščí v brněnské zoo nechovají ještě ani rok a už mají mládě.

V brněnské zoo se narodil malý vačnatec kusu liščí, zoo tento druh původem z Austrálie nechová ještě ani rok. Odchov je zatím bez problémů, řekl mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Malý vačnatec vyvolal velkou radost

Vaňáč uvedl, že z narození tohoto mláděte mají v zoo velkou radost, protože tento druh nechovají ještě ani rok. Na Mniší horu dorazila loni 19. května nejprve samička Lily z Jihlavy, po ní přijel 21. července sameček Gin Gin. Lily se narodila přímo v Jihlavě loni 2. ledna, Gin Gin pochází z Budapešti a na svět přišel 7. dubna 2018.

“Péče o mládě probíhá v naprosté pohodě. Malý sameček je v boudě se svou matkou a dokonce se o něj někdy stará i otec, což je výjimečné. Odchov tedy probíhá naprosto bez problémů,” uvedl mluvčí.

Návštěvníci nové mládě v exotáriu ale nyní nemají možnost vidět, zoo je kvůli opatřením kvůli šíření nového typu koronaviru uzavřená. Na malého roztomilého vačnatce se tak mohou těšit po otevření zoo.

Kusu liščí obývá lesnaté a křovinaté oblasti včetně velkoměst Austrálie a Tasmánie, zavlečen byl i na Nový Zéland. Preferuje život na stromech, vede samotářský život. Aktivní je převážně v noci. Živí se eukalyptovými listy, květy, ovocem, semeny, ale i hmyzem, ptačími mláďaty či malými obratlovci. Tento vačnatec měří od 32 do 58 centimetrů a délka ocasu je od 24 do 40 centimetrů. Váží až 4,5 kilogramu. Samice rodí jedno mládě. Ve volné přírodě se dožívají sedmi let, v lidské péči to může být až dvojnásobek.

Zdroj: ČTK, foto: Zoo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*