Ve Velkých Němčicích je k vidění jedna z největších výstav lilií v zemi

Nevšední výstavu svým rozsahem i pojetím mohou navštívit zájemci až do konce července ve Velkých Němčicích. Před domem v Dolní ulici číslo 61 záplava květů lilií ohromí snad každého milovníka květin. Otevřeno je bez omezení a zdarma.

Netradiční a smělá koncepce výstavy lilií ve Velkých Němčicích umožňuje obdivovat lilie celý měsíc na rozdíl od běžných výstav, které trvají pár dní. Nultý ročník výstavy lilií nabízí více než 100 druhů lilií v 300 lodyhách. Takové množství barev a jejich odstínů spolu s omamnou vůní až vyráží dech.

Zájem o výstavu předčil představy pěstitelů

Milovníci lilií volají z Brna a dalších okolních měst a ptají se na dopravu. Velké Němčice také využívají vhodné polohy nedaleko levandulové farmy ve Starovičkách, kterou navštěvují desetitisíce lidí a někteří z nich zavítají i obdivovat lilie.  Lilie jsou označené druhem a tak si lidé mohou druh poznačit a na jaře objednat cibulky.

Vystavujeme lilie těchto druhů: asijské, americké, trubkovité hybridy, orientální, candidum, longiflorum, aurelianum a rozličné hybridy kam patří zbytek dále nezařaditelných lilií. Vhodné cibulky pro nás vybírá Ing. Nejedlo z firmy Lukon bulbs,“  doplňuje nadšený pěstitel Jan Rozek, který také rád poradí s pěstováním těchto krásek. Věříme, že pro milovníky krásných a omamných květů jsou Velké Němčice již teď jistým cílem návštěvy letos, případně v dalších letech.

Autor: red Zdroj a foto: Jan Rozek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*