Velká kontrolní akce v brněnských vozech MHD. Revizoři vykázali z vozů 6% kontrolovaných

Brněnští revizoři mají za sebou první letošní preventivní akci. Zaměřená byla na dodržování Smluvních přepravních podmínek IDS JMK. Cestující bez jízdenky se dnes pokutě vyhnuli, revizoři prohřešek tentokrát vyřešili domluvou. Podobné akce bude DPMB opakovat, a to minimálně jednou za měsíc. 

Pětadvacet revizorů v úterý 2. května kontrolovalo cestující na přepravním uzlu Hlavní nádraží a na okolních zastávkách. Do vozů nebyly vpuštěny desítky cestujících například z důvodu znečištěného oděvu nebo kvůli konzumaci jídla. „Naším cílem je, aby revizoři ve vozech MHD byli vidět a lidé, kteří porušují smluvní přepravní podmínky byli neustále v nejistotě, že na revizora mohou kdykoliv narazit,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Od 11–13 hodin zkontrolovali pracovníci Dopravního podniku města Brna 40 vozů. „Kontrolou prošlo 3 125 cestujících. Z přepravy bylo vykázáno 187 z nich,“ uvedl vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Při preventivní akci se tentokrát pokuty nerozdávaly, což už se v budoucnu nemusí opakovat. Od začátku května přitom zaplatí cestující bez platného jízdního dokladu ve vozech brněnské MHD pokutu 1000 Kč. Platit mohou hotově nebo kartou. Pokud lidé tuto možnost nevyužijí, mohou tak učinit přes e-shop www.brnoid.cz, na doplatkové pokladně DPMB nebo zasláním na účet. V těchto případech je sankce stanovena na 1500 Kč plus cena základní jízdenky 25 Kč.

V průměru jedou bez jízdenky 3% cestujících

Průměrné množství cestujících bez jízdenky se ve vozech MHD pohybuje v dlouhodobém měřítku okolo 3 %. V nočních rozjezdech je toto číslo až trojnásobně vyšší, i z toho důvodu se pravidelně konají revizorské kontroly právě v nočních hodinách. Podobné preventivní akce má DPMB v plánu v následujících měsících opakovat. Konat se budou na různých místech, v různé časy, minimálně jednou za čtyři týdny.

Autor: red Zdroj a foto: Dopravní podnik města Brna

Související články

Přečtěte si  Legendární výrobce letadel Aero otevírá nové vývojové centrum v Brně

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*